Skocz do zawartości

Bład 45 opel astra i pytanie jak sie nazywa ten weżyk


Gość punciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wymianie obudowy mam błąd 45 tzn sygnał sondy lambda (mieszanka bogata) auto pali 16l LPG.

 

 

Niebieski wężyk co na foto zaznaczyłem został zaślepiony.

 

 

 

Mam pytanie jak nazywa sie ten wężyk (w kółku na foto) bo go nie mam założonego bo był uszkodzony ... tzn jak wpisać w allegro by wyskoczyło ?

 

 

scaled.php?server=708&filename=f5fc914451f3a019c38ac12.jpg&res=landing

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux
Witam po wymianie obudowy mam błąd 45 tzn sygnał sondy lambda

jakiej obudowy , od czego?

 

Mam pytanie jak nazywa sie ten wężyk (w kółku na foto) bo go nie mam założonego bo był uszkodzony

przewód do filtra powietrza z kolektora ssącego doprowadzający ciepłe powietrze przy zimnym silniku.(zmierz średnicę i kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym po co na allegro płacić przesyłkę) Przed założeniem sprawdzić czy w filtrze działa termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość punciak

Obudowy filtra powietrza.Termostat w obudowie?? jest to pewnie ta cześć co wchodzi ten wężyk co szukam i ten cieniutki? jeśli tak to jest otwarty i zabezpieczony śruba było tak jak kupiłem obudowę i było tak w starej ...

 

Wole na allegro czasem zamówić bo jest taniej i listonosz przyniesie do domu ale zobaczymy, ostatnio widziałem to za 70zł dla tego chciałem porównać z allegro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux
jeśli tak to jest otwarty i zabezpieczony śruba

On ma za zadanie jak jest zimno wpuszczać powietrze ciepłe z kolektora wydechowego poprzez ten przewód co go nie masz, jak gorąco zamyka i idzie zimne(zimne ma więcej tlenu więc lepiej się spala w lecie lecie.

Ale czy to aż taki wpływ by miało na mieszankę za bogata i spalanie 16l/100km :-/ a jak świece przewody WN? A na benzynie też ma za bogato?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość punciak

Który czujnik? ten na komputer ? bo nie mogę znaleźć.... Już nie pokazuje za ma bogato... ale spalanie się nie zmniejsza....Na benzynie obroty falują nawet na postoju by ruszyć muszę DEPNĄĆ! :-o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość punciak

A no jest... gapa zemnie... muszę sprawdzić ... założyłem ten wężyk co pisaliśmy wyżej i auto na gazie wo gole nie chce sie zbierać ja mu gaz w podłogę przy ruszaniu a on prawie gaśnie jak go odłączę jest ok

 

[ Dodano: 2012-05-06, 14:28 ]

To co może być powodem tego zachowania?

 

[ Dodano: 2012-05-07, 18:09 ]

Jak sprawdzić ten czujnik bo miernikiem ciężko tam dotrzeć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania