Skocz do zawartości

Kod usterki P1640


Gość grzema0104

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzema0104

w piątek byłem odczytać błędy gdyż świeci check. pokazało kod P1640 czyli 4-ro krotny /poczwórny/ moduł sterownika "A". Mechanik powiedział że jest to prawdopodobnie cewka zapłonowa. dzisiaj ją wymieniłem lecz w dalszym ciągu pokazuje ten sam błąd. z tego wynika że poniosłem nie potrzebne koszty. co może być uszkodzone że w dalszym ciągu pokazuje ten błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzema0104

byłem dzisiaj u elektryka. powiedział że może być wiele przyczyn. najpewniejsza to alternator. może być już wytarty i są chwilowe braki ładowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj u elektryka. powiedział że może być wiele przyczyn. najpewniejsza to alternator. może być już wytarty i są chwilowe braki ładowania.

 

Ja Cie proszę zmień mechanika, wiesz ile taki samochód może jechać bez alternatora i nie zapali się żadna lampka nawet kontrolka ładowania się nie zaświeci a pierwszym objawem zaniku napięcia jest w tych samochodach brak wspomagania kierownicy który nie ma prawa się załączyć jak nie ma 12 V w instalacji.

Proponuję potwierdzić Twoje informacje u innego mechanika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzema0104

Masz racje. pojadę do innego elektryka. Objawy trochę się zmieniły. po odpaleniu na około 5 sek. gaśnie check, po dodaniu leciutko obrotów zapala się

 

[ Dodano: 2012-04-22, 11:49 ]

U nas elektryki jakieś nie kumate. drugi tylko powiedział że może być dużo przyczyn i on nie ma czasu na szukanie. podejrzewam ze nie wie

 

[ Dodano: 2012-04-27, 16:27 ]

winny tego jest sterownik / komputer /. Na allegro znalazłem taki za 250 zł. czy po założeniu tego trzeba resetować komputer, czy będzie chodził bez problemu.

 

[ Dodano: 2015-06-21, 14:02 ]

Witam. Ponownie mam ten sam problem ale teraz po odpaleniu auta check gaśnie. Gdy wygasają kontrolki palące się na czerwono, check się zapala i świeci cały czas.

Pragnę zaznaczyć że silnik nie traci mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania