Skocz do zawartości

Jak zmienić świece zapłonowe opel astra 3 silnik 16xer - lpg


Gość marcinzorg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinzorg

Witam chce wymienić świece zapłonowe w asterce h i mam takie pytanie gdyż mam mam założoną instalcje lpg. Aby zmienić świece musze poodkręcać przewody które prowadzą do listwy wtryskiwaczy lpg, moge odkręcyć te przewody czy musze wpierw je zaciskami pozaciskac aby gaz sie nie ulatniał. czy normalnie je odkrećic i co jest w przewodach do ucieknie gaz.[/col

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinzorg

Instalacje mam od miesiąca i palnuje zmienić świece gdyż zaczyna szarpać autem i nie ma mocy ( a w szczególności to dzieje się jak jest mokro i wilgotno) i po sprawdzeniu na zegarze mam kod 0 302 01 - wypadanie zapłonu na cylindrze 2 i kod błedu nieprawidłowy skład mieszanki - myślałem o wykręczeniu sądy i przeczyszczeniu jej

 

[ Dodano: 2012-04-07, 12:10 ]

A moze ktoś ma ksiązke sam naprawiam opel astra 3 w wersji pdf lub office??

 

[ Dodano: 2012-04-07, 16:56 ]

wyczytałem ze przy zmianie swiec zapłonowych w opelku 3 z roku 2007 trzeba wymienić równizez czteru uszczelki modułu zapłonowego. w sklepie o to pytałem to nie wiedzieli o czym mowie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kod 0 302 01 - wypadanie zapłonu na cylindrze 2 i kod błedu nieprawidłowy skład mieszanki

 

Te dwa błędy mogą być powiązane, a to że wypada zapłon na drugim cylindrze nie koniecznie może świadczyć że masz świece uszkodzone, może być sam Dis częściowo uszkodzony, proponuję wymienić świece, i obserwacja, uszczelki o jakich piszesz to są na disie i nie słyszałem by się je wymieniało razem ze świecami.

Książkę w formie elektronicznej napewno znajdziesz w siedzi tu na forum raczej nie.

 

myślałem o wykręczeniu sądy i przeczyszczeniu jej

 

Sondy się wymienia, czyszczenie może zabić taką sondę i jest nie skuteczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinzorg

Po świetach wszystko sprawdze. jeszcze takie pytanko gdzie u siebie (opel astra h silnik 16xer) moge znaleść egr i czy wogóle on jest w benzynikach czy tylko występuje w dislach. I co to jest wogóle ECU i za co on odpowiada. z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były modele tego silnika bez zaworu EGR ale też były wersje z zaworem a poszukać go możesz w okolicach łączenia silnika ze skrzynią biegów na głowicy i występuje w silnikach benzynowych tak często jak w dieslach, a ECU to Engine Control Unit po naszemu kalkulator przeliczający dawkę paliwa :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinzorg

wymieniłem świece w sumie nic trutnego, zobaczymy co dalej bedzie sie dziać. świece miały oznake brązowego pierscienia na izolatorze który wskazuje na olej, dziwne było to ze na cekwach miałem olej??

 

 

teraz jakoś musze zresetować DIS i sonde lamda. Moze ktos ma pomysły?? dziekuje z góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jakoś musze zresetować DIS i sonde lamda. Moze ktos ma pomysły?? dziekuje z góry

 

Tych elementów się nie resetuje jak już coś chcesz resetować to ten kalkulator zwanym ECU ale do tego jest potrzebny sprzęt diagnostyczny dostępny w ASO lub dobrych serwisach, jeśli wszystko będzie ok to silnik sam się dostosuje do poprawnej jazdy gdyż jest samo uczący i łapie nawyki kierowcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania