Skocz do zawartości

Jakby dziura w przyspieszeniu ;D


Gość picitph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;p

Otoz mam golfa II na gaźniku z gazem. Spalanie jest dobre bo 7.5l trasa (100-110km/h) miasto (krótkie odcinki) 9.5-10.5l. Problem jest taki że jak jadę w trasie czy jest jakaś prosta i trzymam przypuśćmy 1/4 pedału gazu i mam ochotę depnąć do końca i jak depnę to czuć takie lekkie szarpnięcia. Jak dam 1/2 gazu od początku to nic nie czuć. Od razu uświadomie państwa, że gazu w butli do pełna jest prawie ; )

 

Czy własnoręczne odkręcenie 1/5 zaworu na wężu jest dobrym rozwiązaniem czy lepiej pojechać do gazownika? A może macie lepsza poradę.

 

Filtr gazu, powietrza zrobione jakies 2 tyg. temu i odbyła sie regulacja (40zł regulacja. Filtry sam wymieniłem) a kable, świece, palec, kopulka wymienione przed zima :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uświadomie państwa,

No to ja

Od razu uświadomie

ale kolegę, że ma zbyt ubogą mieszankę.

 

Czy własnoręczne odkręcenie 1/5 zaworu na wężu jest dobrym rozwiązaniem czy lepiej pojechać do gazownika?

Jak kolega ma analizator spalin, to oczywiście, że można spróbować - filozofia wielka nie jest i magistra do tego nie trzeba.

 

2 tyg. temu i odbyła sie regulacja

Gazownika trzeba zmienić. Jestem prawie pewien, że gość nie używał analizatora spalin przy regulacji i regulował "na oko" i "na ucho".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może macie lepsza poradę.

Masz silnik z katalizatorem pewnie masz tam1-przewodową sondę lambda o ile jest sprawna, wpiąć się miernikiem i zobaczyć czy jest bogato czy ubogo i podregulować co nieco. W poradnikach jest jak to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania