Skocz do zawartości

Jak wyjac akumulator w Corsie B?


Gość DonYaro

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy tego, w jaki sposob wyciaga sie akumulator w Corsie B. Wiem, ze jest on przymocowany u podstawy i nie wiem jak to ugryzc. Jakie narzedzia beda mi potrzebne. Dziekuje za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DonYaro, musisz zdemontować plastik podszybia, z tego co pamiętam jest na 2 śrubach, potem duża śruba trzymająca akumulator i wyciągasz dziada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego klucza uzyc? Pamieta ktos numer, bo musze taki kupic :-D

95% trzynastka :P

 

DonYaro, na forum samnaprawiam jesteś to minium taki zestaw:

http://allegro.pl/zestaw-kluczy-94-szt-klucze-nasadowe-torx-klucz-i2237085819.html

 

A nie kupisz 5 razy po 2 klucze i wydasz tyle samo kasy co na taki komplecik :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba, odrazu widac ze swiezak ze mnie:) Pierwszy moj dzien na forum, pierwsze moje auto. Oswajam sie powoli, a do tego potrzebny jest sprzet:) Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy moj dzien na forum, pierwsze moje auto. Oswajam sie powoli, a do tego potrzebny jest sprzet:) Pozdrawiam!

Jeżeli wszedłeś na to forum, znaczy, że będzie Cię ciągnęło do mechanikowania i naprawdę polecam Ci kupić taki podstawowy zestaw narzędzi, zrobisz nimi większość w swojej corsie i uwierz mi - wydasz mniej pieniędzy, stracisz mniej czasu na jeżdżenie po sklepach jak Ci zbraknie narzedzi, itd :)

 

Ja kompletowałem narzędzia "po sztuce" około roku, trzynastek płaskich miałemjuż z 10 :D wszystko się gubi, a tak - każdy klucz ma swoje miejsce i nie dostaje "nóg" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z majsterkowaniem jestem za pan brat, aczkolwiek dotychczas w elektryce i elektronice. Zalezy mi na tym zeby zrobic samemu co jestem w stanie:) Zabieram sie za Corse, dlatego trzeba wytoczyc ciezszy sprzet:) Zamawiam po pierwszym, dzieki :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam po pierwszym, dzieki :-D

Tylko nie te co Ci podałem, najpierw przeanalizuj na co Cię stać, ile na to chcesz przeznaczyć i co od sprzętu oczekujesz, potem wrzuć na forum konretne linki i Ci podpowiemy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem niedawno zakupiłem taki zestaw (ciut bogatszy, Link) jak Wasyl poradził i generalnie jestem zadowolony. Grzechotki są ok, nasadki też, do tego jesteś przygotowany na (prawie) każdą ewentualność w autku. Zastrzeżenia mam tylko do bitów, jak ustawiałem uchwyty zamka drzwi w astrze to mi się torx ukręcił przy odkręcaniu trzeciego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania