Skocz do zawartości

Nie działa nadmuch powietrza do kabiny


Gość bartekmw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartekmw

Witam.

Po włączeniu silnika wskaźnik pokazuje włączony nadmuch na tym biegu, na którym był włączony ostatnio. Po wciśnięciu + lub - oznaczenie to się zmienia. Wentylator jednak nie pracuje. Po kilkunastu sekundach oznaczenie zaczyna wskazywać całkowite wyłączenie nawiewu. Wciskanie + i - nie powoduje żadnych reakcji.

Po zdemontowaniu silniczka nawiewu i podłączeniu go "na krótko" pod niezależna źródło prądu (w moim przypadku był to prąd wzięty ze światełka schowka) dmucha aż łeb chce urwać. Po podpięciu żarówki pod przewód uprzednio wypięty z wentylatora - świeci jak trzeba. Sygnalizacja nawiewu działa prawidłowo (reaguje na przyciski + - i nie "zeruje się. Po podłączeniu wentylatora pod tą właśnie wtyczkę przy włączonym silniku (to dla tego, że jak wszystko działało normalnie, to wentylator włączał się dopiero po uruchomieniu silnika), wentylator szarpnął tylko, jakby chciał ruszyć, ale nagle zabrakło mu prądu. Po ponownym odłączeniu i podłączeniu wtyczki, znów wentylator szarpnął i nie chciał dalej pracować.

Czyli tak: Do wtyczki dochodzi prąd, wentylator sprawny, a jak go podłączam, to nie kręci.

Pomoże ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam masz klimatronika a to już jest troszkę skomplikowane i myślę że sam nie dasz rady, sterowanie silnikiem odpływa się w sposób płynny za pomocą tranzystora kluczującego lub triaka i tam jest usarka a znając życie i francuskie samochody to nie uda się wymienić samego uszkodzonego elementu, myślę że wizyta u dobrego elektronika lub serwis autoryzowany z tym że tam Cię ściągną z kieszenie jak nie wiem co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania