Skocz do zawartości

Problem z instalacją lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nabyłem opla astrę2 rok 2003 z założoną instalację gazową sekwencją marki landi renzo .Typ reduktora to-tipolse-98 g7r clas1/2a 010056 (takie oznaczenie jest na parowniku).Przez rok pięknie chodziła nawet nie słyszałem jak przełącza z benzyny na gaz. Od pewnego czasu zaczęła szarpać przy przejściu na gaz a po paru dniach raz przełącza a raz nie. Kilka razy byłem u dobrego gazownika by zdiagnozować przyczynę. Fachowiec podłączył pod komputer poustawiał parametry przeczyścił listwę wtryskiwaczy, zregenerował parownik, wymienił termostat. po wymianie termostatu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego pojawiła się biała maż. Udałem się do mechanika sprawdził ciśnienie i powiedział że to nie uszczelka bo silnik w miarę równo pracuje i nie jest to przyczyna mechaniczna. Postanowiłem jeszcze raz zmienić gazownika który także zajmuje się mechaniką ale termin mam na 15 marca bo jest ponoć bardzo dobry i dlatego ma takie długie terminy. Mam wielką prośbę jeśli ktoś z was miał dosłownie taki przypadek to proszę opisać i wysłać na e-maila stelm.ark@op.pl.Zgóry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz czy były wymieniane filtry LPG i drugie pytanie jak samochód jeździ na benzynie, sterownik LPG pobiera wszystkie dane ze ECU silnika.

zregenerował parownik, wymienił termostat. po wymianie termostatu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego pojawiła się biała maż.

 

Ta biała maź może być po nie umiejętnej regeneracji parownika i do płynu dostał się olej lub smar i zrobił się majonez no chyba że rozszczelniła się UPG ale to musiał by być niezły zbieg okoliczności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania