Skocz do zawartości

Brak światła


Gość izabela1963

Rekomendowane odpowiedzi

Gość izabela1963

Witam! Mam problem z tylnym lewym światłem w OPLU CORSIE r1996.Żarówki dobre a lewe nie świeci. Może to bezpiecznik? Nie wiem gdzie jest ten od tylnego . Proszę o pomoc :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to bezpiecznik?

 

Może sprawdź czy masz światło pozycyjne przednie lewe powinny być na jednym bezpieczniku.

 

A jeżeli chcesz go sprawdzić to jest bezpiecznik F8, czyli pod kierownicą osłona do zdjęcia i w górnym szeregu ósmy od lewej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02
.Żarówki dobre a lewe nie świeci. :-(

 

A po czym wnioskujesz ze żarówka dobra ??? Widać "gołym" okiem ??? dla pewności podmień na nowa ale taka sama żarówkę, możliwe ze styki żarówka/oprawka są zaśniedziałe, ewent tak jak napisał automux sprawdź bezpiecznik ;) jeśli wszystko będzie OK a światła dalej nie będzie próbówka/miernik w dłoń i trzeba będzie sprawdzić czy prąd dochodzi to lampy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z tylnym lewym światłem w OPLU CORSIE r1996.Żarówki dobre a lewe nie świeci. Może to bezpiecznik? Nie wiem gdzie jest ten od tylnego . Proszę o pomoc

 

Fajnie by było jak byś napisała które światło Ci nie świeci stop, postuj, a może kierunek :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też miałem ten problem. Brak prawego tylniego światła, pozostałe były.

Miernik pokazywał napięcie ok. 11.6V na tym świetle ale jak władałem żarówkę to nie świeciła(?).

Okazało się,że poszedł kabel przy światełku tablicy rejestracyjnej przy samej wsuwce do światełka.

U mnie kabel do światła prawego idzie od "głównej wiązki" do światła tablicy rejestracyjnej a potem do lprawego. Jako, że osłona tych kabelków pękła to poszedł z czasem kabel. Wiadomo pod zderzakiem podczas deszczu sucho nie jest.

 

Mam tylko takie pytanko. Dlaczego miernik pokazał napięcie, a żarówka nie świeciła?

Czy dlatego, że w miejscu pęknięcia kabli było mokro i napięcie "przeskoczył”?. Miernik to wychwycił, a żarówka nie???????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania