Skocz do zawartości

Astra 92 nie odpala na benzynie i nie dziala obrotomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam samochód opel astra 92 rok z 1,6 BENZYNA NA JEDNO PUNKCIE + GAZ wszystko było pięknie i ładnie do momentu gdy zaczął wyciekać olej z aparatu do kopułki. rozebrałem złożyłem i po złożeniu okazało się że samochód nie odpala na benzynie nie działa obrotomierz natomiast na gazie odpali,myślałem że może coś źle zrobiłem wiec kupiłem drugi aparat zapłonowy i to samo pali tylko na gazie .Aparat z kopułką czarną 4 Piny + 2 kable

Prosze o pomoc

POMPKA PALIWA PODAJE

WYDAJĘ MI SIĘ ŻE NIE MA PLUSA PO ZAPŁONIE BO JAK PODAM Z AKUMULATORA TO WTRYSK SIĘ ODEZWAŁ I ROZPYLIŁ PALIWO

 

GDZIE SZUKAĆ USTERKI WSZYSTKO BYŁO W PORZĄDKU DO MOMENTU NAPRAWY APARATU ZAPŁONOWEGO ALE ZMIENIŁEM NA NOWY I TO SAMO :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
WYDAJĘ MI SIĘ ŻE NIE MA PLUSA PO ZAPŁONIE BO JAK PODAM Z AKUMULATORA TO WTRYSK SIĘ ODEZWAŁ I ROZPYLIŁ PALIWO

 

Jesli jest iskra (a jest bo pali na gazie) to masz + po zaplonie.

 

Czy na zaplonie swieci kontrolka silnika - tzw check (pomaranczowa kontrolka z blyskawica pod obrotomierzem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje z szybką odpowiedź tak samochód na gazie odpala iskra jest

 

natomiast świeci się kontrolka check

 

nie działa również obrotomierz

 

z tego wynika że po zapłonie nie mam + bo jak podałem + to wtryskiwacz się odezwał i rozpylił paliwo tylo teraz kurcze nie wiem gdzie szukać usterki :-(

 

 

 

również dodam że mam kabel OBD II który pracuje z Audi/VW.Seat/ ale wtyczkę w tej astrze to mam na 10 PINÓW i nie mam jak podpiąć żeby zdiagnozować błąd i nie wiem czy w ogóle by ten kabelek z pasował

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 12. Czyli rozpoczęcie samodiagnostyki i nic więcej, czyli nie ma błędów.

Moje wątpliwości:

1. centralka LPG - czy nie trafiło przekaźnika mającego za zadanie pomijać ją jak pracuje na benzynie.

2. Przekaźnik podaje plus na pompę paliwa i a plus na wtrysk idzie po stacyjce ze skrzynki bezpieczników. Może bezpiecznik zjarało.

 

Można doświadczalnie podać plus do wtyczki wtryskiwacza i spróbować odpalić na benzynie - jak odpali to wiadomo co sie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania