Skocz do zawartości

problem z duzym spalaniem fiat cc 900


Gość brysiek232

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brysiek232

mam problem ze spalaniem a spalanie kosmicznie wzrosło bo na 10litrach paliwa zona robi do 70 km no i co najlepsze na wciśniętym ssaniu podczas jazdy auto potrafi się zalać i ciężko się nim jedzie bo szarpie i niema mocy żeby jechać a przy prętkości 80 usterka mija autem nie szarpie i ma chęć się rozpędzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 10litrach paliwa zona robi do 70 km no i co najlepsze na wciśniętym ssaniu

Mam seicento z tym silnikiem i nie ma ssania na linkę więc nie wiem co ty tam masz ... jeżeli już sprawdź poprawność działania sondy lambda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, ale:

problem z duzym spalaniem fiat cc 900

Tam jest gaźnik.

 

Na mój gust to wypadałoby przejrzec układ zapłonowy (kopułka, palec, świece i przewody) i sprawdzić regulację gaźnika. Chyba, że długo się grzeje to wiadomo czemu żre - termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest gaźnik.

Już doczytałem były takie wersje silnikowe:

 

903 ccm na gaźniku ma 41 KM

903 ccm na wtrysku ma 39 KM

899 ccm na gaźniku ma 41 KM

899 ccm na wtrysku ma 39 KM

 

do maja 1993 r miały pojemność 903ccm a od maja 1993 roku miały 899ccm(od nr nadwozia 164231) Zmniejszono pojemność po to aby zmieścić się w grupie niższej podatkowej i ubezpieczeniowej.

 

Tak więc cofam co napisałem z sonda jeżeli masz ssanie ręczne masz na gaźniku więc patrz post Arkosa ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

Ja od siebie dodam, sprawdzić czy któraś ze szczek bądź klocki hamulcowe odbijają... ostatnio w Tico mamy było podobnie tylne lewe koło hamowało zaczął nagle palić 10 l/ 100km :-| brysiek232 jak rozpędzisz auto nie czuć żeby go "hamowało" jadąc na luzie??? ewent podnieś każda stronę i sprawdź organoleptycznie kręcąc kołem w powietrzu ;)

 

To co Arkos napisał powyżej także warto sprawdzić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania