Skocz do zawartości

Zgrzyta w skrzyni biegów


Gość slawcio1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawcio1987

Witam

 

Panowie mam pewien problem odnośnie kiedy puszczam gaz (zostaje na biegu) coś zgrzytam mi w skrzyni biegów na każdym biegu co to może być??.

 

Mam też jeszcze problem z aku ponieważ podczas ładowania poleciało mi troszkę wody przy minusie czy z tym mogę jeździć jeszcze??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas ładowania poleciało mi troszkę wody przy minusie czy z tym mogę jeździć jeszcze??

A skąd mamy wiedzieć, ile zostało?

Ty zobacz jaki masz poziom w celach żebyś akumulatora nie zabił.

 

kiedy puszczam gaz (zostaje na biegu) coś zgrzytam mi w skrzyni biegów na każdym biegu

A poziom oleju sprawdzony? Może wcale go tam nie ma i skrzynia juz zaczyna umierać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawcio1987
podczas ładowania poleciało mi troszkę wody przy minusie czy z tym mogę jeździć jeszcze??

A skąd mamy wiedzieć, ile zostało?

Ty zobacz jaki masz poziom w celach żebyś akumulatora nie zabił.

 

kiedy puszczam gaz (zostaje na biegu) coś zgrzytam mi w skrzyni biegów na każdym biegu

A poziom oleju sprawdzony? Może wcale go tam nie ma i skrzynia juz zaczyna umierać?

 

olej w skrzyni nowy jest a w aku jest dosyć wody w każdej komorze tam chyba jakaś dziurka jest i powiedz mi czy mogę z tym jeździć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawcio1987
olej w skrzyni nowy jest

Więc skrzynia się kończy - jeśli na każdym biegu to najprawdopodobniej mechanizm różnicowy w skrzyni zdycha.

 

w aku jest dosyć wody w każdej komorze

Więc jest okej.

 

Facet na tej skrzyni jeździł podobno 5 lat. A powiedz mi bo mam jeszcze 2 skrzynie tylko że z grubym wałkiem ale nie pasuje do tych półosi czy ten mechanizmbedzie od niej pasował czy nie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawcio1987
Nie znam się na fiatach. W Oplach nie pasuje - też są na grubszych i cieńszych wieloklinach i obudowa skrzyni się deko różni.

 

aha no dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania