Skocz do zawartości

Po wymianie termostatu-biała maż w zbiorniczku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Mam opla astrę2-16v 2003r z instalacją gazową marki-Landi Renzo sekwencje. Na początku miałem problem z gazem a mianowicie raz przełączał a raz nie. Gazownik miał problem ze zlokalizowaniem przyczyny tej usterki. Po kilkukrotnej kombinacji zdiagnozował, że to termostat jest przyczyną nie przełączania się gazu, więc podjął się jego wymiany. Po odebraniu samochodu zobaczyłem dopiero w domu w zbiorniczku wyrównawczym płynu białą maż(podobną do kremu) oraz na powierzchni cienką oleistą zawiesinę a także instalacja gazowa była bez zmian szarpał nie przełączał. Przestraszyłem się gdyż to wskazywało na uszczelkę pod głowicą. Zaliczyłem mechanika, który stwierdził, iż nie jest to uszczelka, bo silnik równo pracuje i sprawdził ciśnienie na cylindrach (podaję wartości ciśnienia, bo nie wiem, jakie jest właściwe na1cyl=15 2cyl=16 3cyl=15 4cyl=16).Stwierdził, iż gazownik podczas wymiany termostatu musiał zlewać płyn w zaoliwiony pojemnik i z tond syf w zbiorniczku Dzwoniłem do gazownika zaprzeczył powiedział ze zrobił to czysto i teraz nie wiem czy mówi prawdę. Pojechałem 4raz do gazownika, aby dokończył dzieła przeczyścił listwę ustawił na sterowniku temperaturę gazu 40stopni i 2300obr do przełączania na gaz i naradzie przełącza bez szarpnięcia. Natomiast martwi Mnie ten syf w zbiorniczku skąd się tam wziął, jeśli ktoś miał taki przypadek iczyta ten post proszę niech odpisze.Oto Mój e-mail-(stelm.ark@op.pl) oraz gg(22823704) Bo jeśli jest to uszczelka to szkoda silnika. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania