Skocz do zawartości

problem z passatem


Gość wladziulukasiak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wladziulukasiak

jeszcze mam takie pytanie czy ktoś wie jak odpowietrzyć pompę mechaniczną ? bo nie podaje paliwa na wtrysk elektrozawór jest ok dzieki

 

[ Dodano: 2012-02-12, 11:50 ]

zapomniałem ta pompa była zalana i wymontowana jakieś 6miesiecy temu a altu jeździło do końca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość wladziulukasiak

właśnie tak robiłem i nic rozładowałem akumulator i tyle i nie wiem jak można inaczej ktoś wie pomarzcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

pomiedzy wyjsciamy na wtryki na glowiczce pompy jest sruba na klucz 13mm to jest odpowietrznik pompy. Luzujesz srube, krecisz silnikiem, jak zaczyna leciec czysta ropa bez powietrza zakrecasz i po chwili powinien odpalic. Musza to robic 2 osoby.

 

to najprościej zluzować przewód do wtrysku i kręcić

 

Pompa przez wtryski szybko wypchnie powietrze, nie trzeba luzowac

 

wladziulukasiak,

 

Pol roku to sporo czasu, odpowietrzaj lepiej z butelki, nie wiadomo czy filtr jest zalany i czy paliwo sie nie cofa do zbiornika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wladziulukasiak

witam sprawdziłem ciśnienie na tłokach i na pierwszych dwóch od rozrządu mam 12 a następnych dwóch 15 ja go odpalę tylko na pych a później jest wszystko ok odpala z akumulatora wmiare dobrze tylko jest taki metaliczny głos jakby na wałku rozrządu coś pukało ????? a jeszcze czy podejdzie silnik 19tdi z seata cordoby do mojego pozdrawiam

i dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość wladziulukasiak

witam ponownie założyłem inny silnik też 16td fajnie pracuje tylko jak mu przygazuje to nie spada z obrotów odrazu tylko po jakiejś chwilce co może być tego przyczyną odpala też fajnie dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

za duza dawka lub zbyt wczesny wtrysk, moze sie ssanie nie cofa do konca, a moze to zastany "amortyzatorek" na dzwigni

 

Trzeba pokrecic troche srubkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania