Skocz do zawartości

problem z passatem


Gość wladziulukasiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odkręć z pierwszego wtrysku przewód paliwowy, pokręcaj silnikiem za koło pasowe ustawiając na pierwszy i zobaczysz czy jak dochodzi pierwszy do GMP to powinna pojawić się ropa na przewodzie jaki odkręciłeś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladziulukasiak

odkręciłem tę rurkę z pierwszego wtrysku od rozrządu i pokręciłem silnikiem

paliwo delikatnie kapie zgodnie z znakami na rozrządzie ale kapie nie leje http://forum.samnaprawiam.com/images/smiles/sad.gif

 

[ Dodano: 2012-02-10, 14:17 ]

jeszcze jedno coto za kabelek idzie do pompy czy to jest kabel plusowy dziękuje

 

[ Dodano: 2012-02-10, 14:26 ]

a zapomniałem napisać ze przy włoczonym zapłonie próbowałem kręcić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pompie jest zawór, który po otrzymaniu "+" pozwala na przepływ paliwa. Jeśli zawór jest uszkodzony, lub nie dostaje napięciia, to pompa nie dostanie paliwa.

I nie ma kapać paliwo tylko lać - kapanie na pewno nie pozwoli na uruchomienie silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladziulukasiak

a czy ktoś wie gdzie jest ten zawór w pompie wtryskowej i czy idzie go jakoś sprawdzić

ślicznie dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VW Transporterze 1.9d jest on z boku, od strony prawego przedniego nadkola. Jest na pojedynczą wsuwkę "żeńską". Po otrzymaniu napięcia powinno być słychać ciche kliknięcie. Ten zawór jest po to, że jak wyłączasz stacyjkę to silnik automatycznie gaśnie nie dostając paliwa. Używając właśnie tego zaworka robiłem zabezpieczenie antykradzieżowe tego auta. Silnik nie do odpalenia ani na pych ani z rozrusznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

wtryski sa na 155bar, czyli tak jak powinno byc.

Skoro kopci na czarno to paliwo dostaje a problemem jest prawdopodobnie brak odpowiedniej kompresji tak ze nawet swiece nie pomoga... Odpal z plaka, jak po ciezkich trudach odpali to sprawdz kompresje. Do odpalenia pomin zbiornik (butelka z ropa nad pompe - zasilanie i powrót w butelke)

 

Odpalaj z dwóch duzych i mocnych akumulatorow zeby szybko krecil i nie krec z przerwami, oczywiscie gaz w podlodze caly czas. Zagrzej swiece 3, 4 razy i chechłaj dopoki nie odpali, albo nie padnie aku. "Ławeczka" na srodku pompy musi byc ustawiona na max dawke i podniesienie obrotow. (zaraz zaznacze na zdjeciu) Ewentualnie delikatnie na holu, ale to juz ryzyko. Silnik musi miec obroty zeby odpalil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladziulukasiak

próbowałem też Plakiem i nic sprawdziłem już chyba wszystko co możliwe i zastanawiam się nad wymianą pompy wtryskowej ??????

mam inną od golfa 2 też

1;6 tylko u mnie jest turbo a on niemiał i rożni się trochę ja mam na jej górze taki grzybek a tam niema i nie wiem cz podejdzie co myślicie o tej mojej sugestii ? jak da się zamontować ją i cz będzie wszystko działało ? zgury dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
nie wiem cz podejdzie co myślicie o tej mojej sugestii ?

 

Podejdzie ale;

- pompa powinna byc przejrzana na stole, ustawiona i dopiero montowana na silniku

- skad wiesz ze jest dobra?

- byla zalana ropa? jesli nie to w srodku moze byc juz ruda

- nie ma grzybka i na wyzszych obrotach nie bedzie "kopyta"

 

Moim zdaniem to nie jest wina samej pompy

 

sprawdziłem już chyba wszystko co możliwe

 

Wiec, hol i delikatnie zaciagnac pompa musi dostac obrotow (zasilanie z osobnej butelki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania