Skocz do zawartości

Ogrzewanie


Gość cybulski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cybulski

Witam mam problem z ogrzewaniem, po wymianie przewodu układu chłodzenia i zalaniu płynem nie mam ogrzewania dmucha tylko zimnym powietrzem. temperatura płynu waha się między 80 a 90 stopni.Przewody wewnątrz komory silnika doprowadzające płyn do nagrzewnicy są gorące. Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzyć, odpalić auto, nadmuch na maxa na ciepły, trzymać ok 3 tys obrotów aż do załączenia wentylatora chłodnicy. Odczekać z 5 min, sprawdzić stan wody, ewentualnie uzupełnić i powtórzyć odpowietrzanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cybulski

Nic to nie daje ,to wygląda tak jakby zawory regulujące temperaturę były zamknięte ,a są chyba otwierane podciśnieniowo może jest sposób żeby to obejść ???????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz zawór na nagrzewnicy czy obieg jest cały czas a puszczanie ciepłego powietrza odbywa się poprzez odpowiednie otwarcie klap, wydaje mi się że przepływ płynu jest cały czas, możesz to sprawdzić jak silnik się rozgrzewa i sprawdzać temperaturę na dwóch wężach z nagrzewnicy temperatura musi być mniej więcej taka sama, jak by był zawór to będzie różnica między wlotem a wylotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
wydaje mi się że przepływ płynu jest cały czas

 

Tez tak mysle.

 

Niektore uklady nie sa w stanie pozbyc sie same powietrza i nalezy je odpowietrzyc recznie.

 

Zbiorniczek koniecznie bez korka, przy nagrzanym silniku wykrec czujnik temperatury (okolice termostatu), lub inne ustrojstwo ktore jest w plaszczu wodnym silnika mozliwie wysoko. Powinno uciec troche powietrza.

Na wężach nie masz zadnych odpowietrznikow?

Cisnienie w ukladzie jest?

 

Temat do przeniesienia tak wogóle, co za moment uczynię :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cybulski

Odpowietrzałem tak jak radził Dawid ale przy zamkniętym korku i nic nie dało,jutro sprawdzę bez korka , przewody do chłodniczki jak radzi Grzes 997 sprawdziłem i są jednakowo ciepłe a temperatura nadmuchu raz jest cieplejsza raz zimna, gdzie nadmuch od strony kierowcy ma wyższą temperaturę niż od strony pasażera / mówię o nadmuchu na przednią szybę/ nadmuchy boczne na drzwi mój lewy letni a prawy zimny. Zdecydowanie na szybę przednią jest cieplejszy nadmuch niż na szyby drzwi.

Grzes 997 pyta czy mam zawór na nagrzewnicy? nie wiem bo próbowałem się do niej dobrać ale częściowo rozkręciłem od strony pulpitu dojście do nagrzewnicy i nie dałem sobie rady więc dalej nie próbowałem, jeżeli ktoś mógłby krok po kroku wytłumaczyć mi jak dojść do nagrzewnicy i nic nie zniszczyć byłbym bardzo wdzięczny :-(

 

[ Dodano: 2012-02-06, 21:08 ]

Szymon 1587cm3 sorry jestem nowicjuszem co to znaczy "temat do przeniesienia"pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę bez korka

 

Uważaj z temperaturą, jak przekroczysz 100 -110 stopni to może, a nawet na pewno wywali wodę ze zbiorniczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z temperaturą, jak przekroczysz 100 -110 stopni to może, a nawet na pewno wywali wodę ze zbiorniczka.

 

płyn ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z temperaturą, jak przekroczysz 100 -110 stopni to może, a nawet na pewno wywali wodę ze zbiorniczka.

 

płyn ;-)

Płyn :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania