Skocz do zawartości

Zgasła podczas jazdy


Gość idRadar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Dziś rano przy dosyć dużym mrozie miałem problem z odpaleniem. Dopiero po podgrzaniu farelką jakoś zapaliła. Ponieważ dosyć ciężko odpaliła zostawiłem ją na 30 min do pełnego zagrzania po czym ruszyłem w trasę. Po jakiś 3 km normalnej pracy. Silnik przestał ciągnąc tak jakby brakło paliwa. Stanąłem na poboczu i próbowałem odpalić. Silnik załapywał i po chwili gasł. Po ściągnięciu auta do domu sprawdziłem czy dochodzi paliwo do listwy oraz iskrę. Jedno i drugie działa. Jednak po kilku próbach rozruchu nie zapalił lub zapalił po czym zaraz zgasł. Co dziwne przy takim hechłaniu powinno być czuć benzynę a tu nic. Wygląda to tak jakby podczas jazdy coś zamarzło.Teraz znów próbuje dogrzać trochę ciepłym powietrzem ale objawy te same. Ogólnie poniżej -10 stopnie jest problem z odpaleniem ale po dogrzaniu udawało się jakoś odpalić ale teraz kaplica. Prosiłbym o jakąś podpowiedz. Dodam że NUBA z 99r inst gazowa LOVATO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazuje na obecność wody w paliwie lub kończącą się pompę paliwa.

Do ciepłego garażu, po kilku godzinach stania wlać trochę denaturatu do zbiornika i uruchomić. Jeśli nadal będzie problem, to pompa paliwa najprawdopodobniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Pompę paliwa sprawdzałem. Po kilku próbach odpalenia ciśnienie w wężu które dochodzą do listwy było takie że zarzygało mi cała komorę silnika. Co dziwne awaria miała miejsce jak jechałem na gazie. Może to jest problem gdzieś na wtryskach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pali na benzynie. A na gazie podczas jazdy właśnie zgasł silnik. Nie próbowałem odpalić z gazu ale chyba nie załapie przy takiej temperaturze.Na benzynie pali i za chwile gaśnie nawet na gaz się nie zdąży przełączyć. Ale w ten sam dzień tankowałem paliwo i może było ochrzczone. Dokupię z 10L benzyny, rozrobię z kosteckim i spróbuje zagrzać w garażu furę. Zobaczymy. Dzięki na zwrócenie uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc okazało się że była woda w układzie paliwowym do tego jeszcze centralka od gazu dostała świra i nie przełączała na gaz. Podgrzałem troszkę furę dolałem dykty do paliwa i zamruczała. Centralkę LOVATO natomiast zresetowałem i gaz hula już. Dzięki za podpowiedz i pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania