Skocz do zawartości

Jakie amortyzatory do golfa 2


Gość milkskim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milkskim

Zamierzam wymienić amortyzatory w swoim golfiku 2 1.6 TD.przednie.........

nie mam pojęcia jak do tego się zabrać,no i jakiej marki zastosować :oops:

może ktoś mi coś doradzi...[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada ta sama aczkolwiek dochodzi jeszcze konieczność rozpięcia piasty z przegubem :)

Najlepiej odkręcić/poluzować tą dużą nakrętkę od piasty póki jeszcze stoi na kołach :)

Mcpherson jest przykręcony do sworznia jedną nakrętką przy wahaczu i dość często bez brechy nie wyjdzie... ja np. wyciągałem całe wahacze bo z kolumny nie chciał wyskoczyć... poza tym zasada jest bardzo zbliżona do tej opisanej :) ...

 

Zacznijmy od tego ile chcesz przeznaczyć pieniążków na to.

Kolejna sprawa jeśli chcesz żeby autko było sztywniejsze to wybierz droższe amortyzatory gazowe (aczkolwiek wpadnięcie w dziurę bardziej boli bo jest sztywniej), jeśli chcesz by łagodniej wybierało dziury, wybierz amortyzatory olejowe.

Co do firm, to np. Kayaba, Monroe... aczkolwiek ceny czasem bywają niezadowalające :( ... z średniej półki mogę zaproponować Ci "Delphi", jako tańszą alternatywę... a jeśli chcesz naprawdę tanio i nie planujesz dłuuugiej przyszłości z tym autem, możesz pomyśleć jeszcze o "Magneti Marelli" ... są tanie, i okres gwarancyjny wynoszący jeden rok, jeśli nie masz obniżonego zawieszenia, powinny wytrzymać to bez problemu :) (kiedyś chyba je do Fiata kładli fabrycznie ale ręki nie dam sobie uciąć), tak czy inaczej w warsztacie obok lakierni w której pracowałem, amory wymieniali tylko na takie i nie było reklamacji :)

Kolejna sprawa... jak wymiana amortyzatorów to też koniecznie warto wymienić osłony amortyzatorów oraz górne poduszki z łożyskami :) ( i tak musisz je zdemontować przy wymianie amora, więc czemu zrobić tego konkretnie i złożyć na nowych) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość milkskim

..........ja też uważam że na wymianie takich rzeczy nie należy zbytnio oszczędzać!!!!

a masz racje wszystkie odboje to konieczność,a jak myślisz zbieżność trzeba będzie ustawiać,,a może da się sam amor odkręcić????????:-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany amortyzatora zbieżności nie ruszasz :) ...aczkolwiek możesz dla pewności podjechać na stację diagnostyczną i sprawdzić przed i po wymianie :) ...

Z tego co się dowiedziałem to kolumnę amortyzatora w Golfie II da się odkręcić od piasty... ( w oplu jest jako całość) ... więc w tym przypadku robota jest po prostu bajka :)

Odczepiasz przewód hamulcowy (zacisku NIE musisz odkręcać) :) odkręcasz u góry poduszkę... a potem samą nogę od piasty (jest na dwóch dużych śrubach). Nie musisz ściągać przegubu ani zacisku, końcówki drążka kierowniczego też nie ruszasz bo jest przykręcona do piasty a nie do kolumny :) ... ba... teoretycznie w takim układzie poradzisz sobie nawet bez kanału pod blokiem ale przy takiej temperaturze nie polecam :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość milkskim

faktycznie są tam dwie śruby,jak je odkręcę to wyjmę amora ale czy to nie zmieni ustawienia kąta koła :-| ..ale jak przed odkręceniem zaznaczę położenie starego to może się uda :jupi:

....a co do wymiany to wiosna najbliższy termin. :lol: dzięki za poradę

pozdrawiam..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaznaczyć :) dobry pomysł :) aczkolwiek te śruby są spasowane tak że nie powinno się nic przesunąć :) Ewentualnie może się zmienić o 0,05mm pochylenie koła względem jezdni... aczkolwiek to tylko teoretyczna teoria :P ... zbieżność nie ma prawa się ruszyć :)

 

Nie ma za co :)

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania