Skocz do zawartości

Punto 1.2 8v - na LPG super, na PB ma problemy


Gość Azariel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

posiadam punto 1.2 8v z instalacja gazową.

 

Na gazie pracuje super (silnik nie szarpie, przyspiesza swietnie, spalanie ok 7,5l/100km w miescie).

 

Niestety na PB są problemy.

- Często żeby w ogóle go odpalić potrzebuje dobrych kilku sekund solidnego kręcenia i dodawania gazu,

- Gdy już odpali trzeba delikatnie trzymać gaz żeby nie zgasł - na luzie nie trzyma obrotów i gaśnie,

- Po zagrzaniu co prawda nie gaśnie już na luzie, ale pracuje nierówno, szarpie lekko autem (tak jakby miał za niskie obroty, na granicy gaśnięcia),

- Pali znacznie więcej benzyny (nie mam dokładnych wartości, ale na samo odpalanie zużywa 6L PB na 36L gazu. Przy jeździe na samej PB wskazówka paliwa leci w oczach).

 

Wykluczam równoczesne spalanie gazu i benzyny - podczas trasy 200km na gazie wskazówka benzyny nawet nie drgnęła. Za to przy 15km na samej benzynie opadła dość znacznie.

 

Liczę na Waszą pomoc bo nie po to mi auto w gazie żebym lał w nie hektolitry benzyny. No i nie mógł puścić nogi z gazu przez pierwszy kilometr...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje sie, ze na benzynie nie pali jeden cylinder (4ty).

 

Mechanik upiera sie na wymiane swiec, ale jakos nie jestem pewien czy to pomoze - przeciez skoro na gazie ten cylinder pali, to znaczy, ze swieca jest ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekvip

jak już ktoś pisał sprawdź silniczek krokowy oraz przewody wysokiego napięcia bo jak odpalisz już samochód to one się zagrzeją i jest w miarę ok, natomiast na zimnych jest przebicie i dlatego silnik głupieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czemu w takim razie na LPG w tej samej temperaturze nie ma przebicia? na LPG nawet na zimnym pracuje idealnie podczas gdy na PB wariuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość maras790501

Może problem z wtryskiem, ewentualnie z wtryskami- nie piszesz jaki masz silnik , a 1,2 w punto1 występuje w obu kombinacjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Azariel

 

Poradziłeś sobie z problemem? mam identyczny problem...

Mysle, ze Ci nie odpowie ostatnio logowal sie 02.02.2012rok. Wpadl zadal pytanie (otrzymal odpowiedz) i po dniu mial nas gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania