Skocz do zawartości

ASTRA G GŁOŚNO DZIAŁAJĄCY NAWIEW I NIEPRZYJEMNY ZAPACH


Gość prometeusz1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prometeusz1983

WITAM

 

MAM PROBLEM Z NAWIEWEM BARDZO GŁOŚNO CHODZI SZCZEGÓLNIE NA 3 I 4 BIEGU CZUĆ WIBRACJE.

W AUCIE JEST NORMALNY KOMFORT JAZDY JEŚLI NAWIEW JEST UTAWIONY NA 1 EWENTUALNIE 2 POZIOM.

CZY CZAS NA WYMIANĘ SILNIKA NAWIEWU?

 

DO TEGO JESZCZE NIEPRZYJEMNY ZAPACH WYDOSTAJACY SIĘ Z NAWIEWU.

 

DODAM ŻE AUTO MAM JUŻ 4 LATA I FILTR KABINOWY WYMIENIAŁEM Z 3 RAZY, ALE NIGDY NIE CZYŚCIŁEM UKŁADU NAWIEWU JEDYNIE PRZY WYMIANIE FILTRA PRZEWIAŁEM GO USTAWIAJĄC NAWIEW NA 4.

DODAM JESZCZE ŻE AUTO PARUJE JAK JADĄ W NIM WIĘCEJ NIŻ DWIE OSOBY-TAK SAMO PO WYMIANIE FILTRA.

 

POZDRAWIAM :-o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przepisać tego posta do małych liter.

 

Co do nawiewu, zawsze możesz wyjąć filtr kabinowy i sprawdzić czy wibracje nadal są i czy jest nie przyjemny zapach, starczy że filtr zaciągnie wilgoci i już ma utrudniony przepływ i na dodatek będzie śmierdzieć grzybem który w wilgotnym filtrze zacznie rosnąć, ja zawsze na zimę wyjmuję filtr kabiny i mam spokój z parowaniem szyb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak jest klima to może trzeba odgrzybianie zrobić przewodów? Jak klimy nie ma to pewnie też by się czyszczenie przydało ;)

Co do wibracji to może gdzieś w pobliżu są jakieś kabelki/ wiązka i przy wyższych obrotach dotykając obudowy wpadają w wibracje.

 

PS. na zapachy ponoć dobry jest filtr kabinowy z aktywnym węglem. Ja nigdy nie stosowałem ale słyszałem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość motofan79

Witam, problemu może nie rozwiązać sama wymiana filtra kabinowego czy nawet odgrzybianie. Ja po zakupie auta miałem problem z parownikiem - był bardzo zabrudzony i stąd brał się paskudny zapach. Tutaj o tym wyczytałem

http://www.klimatyzacja-samochodowa.com/wlodarska/parowniki-klimatyzacji

 

skuteczne w takich sytuacjach jest ozonowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania