Skocz do zawartości

problem ze sprzęgłem spręzarki klimatyzacji


Gość maras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniałem łożysko w kole pasowym sprężarki klimatyzacji, wszystko przebiegało bez problemów do momentu montażu sprzęgła owej sprężarki. Po zmontowaniu całości pozostała mi jedna mała podkładka-zignorowałem to... po odpaleniu auta, włączeniu klimatyzacji spod auta wydobyła się chmura dymu jak się okazało był to czynnik chłodzący który wydobył się z zaworu bezpieczeństwa na sprężarce. Dowiedziałem się, że ta mała podkładka to swego rodzaju ograniczenie żeby za mocno nie przykręcić tego sprzęgiełka, zamontowałem tą podkładkę w wewnątrz sprzęgła i na nowo odpaliłem auto- nic już nie wycieka z układu ale mam wrażenie że klimatyzacja włącza się z opóźnieniem a mianowicie po naciśnięciu guzika A/C nie zawsze czuje spadek obrotów jak to zwykle bywało przy włączaniu klimy, a gdy już klima się włączy to słychać jakieś dziwne odgłosy, jakby coś tarło. W związku z tym mam kilka pytań: Czy mogłem uszkodzić sprężarkę zapominając o tej podkładce? Co ewentualnie może być przyczyną opóźniania startu klimy? Dodam, że układ jest szczelny bo po naciśnięciu zaworka do nabijania czynnik wylatuje pod dużym ciśnieniem.

Z góry dziękuje za pomoc :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ewentualnie może być przyczyną opóźniania startu klimy?

 

możesz mieć za mało czynnika i dlatego działa z opóźnieniem, gdzieś tu na forum jest parę tematów o sprężarkach nawet wklejałem zdjęcia z przekrojami na których wszystko ładnie widać co gdzie i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość chisel

Prosta rzecz a też chyba skopałem sprawę jak to robiłem u siebie. Podkładkę dałem, wszystko idealnie, a przy wyłączonej klimie słychać jakby coś obcierało. Za mocno dowaliłem sprzęgło prawdopodobnie. Będę musiał jeszcze raz to sprawdzić. Przy włączonej klimie jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania