Skocz do zawartości

Problem z oplem astra f 1,6 z lpg


Gość cinula

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie moja siostra posiada opla astre 1,6 w lpg pewnego pieknego dnia astra nie odpaliła okazało sie ze wina była jakas kostka w aparacie zapłonowym kostka została wymieniona pewien czas było wszystko ok ALE znowy nie chce odpalic okazuje sie ze przyczyna ta sama Dlatego tez kupiłem cały aparat zapłonowy bo stwierdziłem ze jakas musi byc inna przyczyna ze ta kostka siada pewien cas było ok asterix smigał jak bogaty ALE pewnego dnia okazuje sie ze akumulator padł astra zostala podładowana bach odpaliła na strzał kilka razy odpaliła akumulator znowu słaby mozna było by pomyslec alternator Hmmm.. no ba a wiec smigam do mechanika tu jakis kabelek tam jakis kabelek okazało sie ze alternator jest ok tylko akumulator dupa a wiec strzała do norauto po nowy akumulator git nowy akumulator jest bedzie lala a tu taki wał astra jakis czas odpalała normalnie bez zadnych problemow, po jakis czasie tydz moze dwa astra znowy nie chce odpalic po dłuzszych kreceniach ledwo ledwo chwyciła asz pewnego dnia zabrałem ja do pracy tydz czasu stała u szefa na podworku (pracuje w delegacji) wracam w piatek astra na kopa odpala zajezdrzam do domu staje na parkingu zgasiłem ja i probuje znowu odpalic astra nie chce juz odpalic kreci kreci ale nie chce chwycic po dłuzszych probach odpalenia astra odpaliła ale jakos dziwnie przebierała tak jak by nie paliła na wszystkie swiece ale wkreciłem ja na wyzsze obroty około 3tys to wtedy ładnie ciagła a na niskich tak jak pisałem wczesniej ok daje sobie spokuj drugi dzien rano podchodze do astry probuje i na strzał odpala ładnie chodzi na niskich obrotach i na wysokich za jakis czas znowu nie chce odpalic i tak w kołko do zastrania jak odpali to tak jakos na wolnych obrotach przebiera a jak uda mi sie powyzej 3tys obrotow wkrecic to juz ładnie smiga tylko na dolnych obrotach ma jakies szarpania dławienia... a dodac chciał bym ze od czasu walniecia pierwszy raz tej kostki nie działa instalacja lpg nie chce sie przełaczyc na gaz a jak probuje ja właczyc to słychac właczenie sie instalacji (pstryk w butli) po dosłownie sekundzie przełacza ja spowrotem na paliwo generalnie nie chodzi mi tak bardzo o ten gaz chciał bym aby tylko na tym paliwie smigała a gaz moge zrobic w pozniejszym terminie. mam nadzieje ze ktos ma jakas rade na Asterixa bo mi juz rece opadaja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko możliwe lecz dziś byłem spróbować odpalic i nic kręci kręci i nic ani nie zajaknie żeby chciała odpalic no i myślę że masa nie ma nic do tego bo gdyby była to masa to by wogóle kręcić nie chciał no chyba że sie mylę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja, posprawdzać wszystkie połączenia kablowe czy gdzieś jakaś kostka nie jest luźna, możesz mieć początek śmierci rozrusznika w którym się wirnik kantuje na tulejach a co za tym idzie potrzebuje dużo więcej prądu do zakręcania silnikiem, spadek napięcia jest tak duży że nie starczy już energii by silnik dał prawidłową iskrę, sprawdź też silnik krokowy regulujący bieg jałowy może się zawieszać i najważniejsze jak chcesz doprowadzić do ładu na benzynie proponuję wyjąć bezpiecznik z instalacji LPG i zakręcenie zaworu na butli, możesz mieć też taką usterkę że silnik będzie zasilany dwoma paliwami jednocześnie i nie jest w stanie skonsumować takiej dawki paliwa, będzie problem z odpaleniem a potem może przerywać do czasu aż nie przepali tego co już ma w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie masy trwa 10s.

Może być że silnik ciągnie masę po lince sprzęgła i raż jest lepsz a innym razem gorsza.

Jak chcesz

A to co kolega Grzes997 napisał jest również dobrą radą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania