Skocz do zawartości

Pali bezpiecznik od LPG - ELPIGAZ Stella/Elisa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem wygląda następująco: po włożeniu nowego bezpiecznika 10A na kablu zasilającym instalację (przy + akumulatora) i po przekręceniu kluczyka w pozycję "zapłon", kontrolki na przełączniku świecą (tzn. świeci np. dioda oznaczająca jazdę na benzynie albo czuwanie do przełączenia na gaz), ale po zgaszeniu zapłonu (wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki) przełącznik nadal świeci i po pewnym czasie (i tutaj różnie, np. 10s, albo 23s itd. itd. generalnie różnie) kontrolki na przełączniku gasną. W takim stanie bezpiecznik się nie przepala. Jeżeli odpalę auto, to dosłownie po 3-5s bezpiecznik (10A!) przepala się i siłą rzeczy gasną diody na przełączniku, autko nadal pracuje na benzynce. Dzieje się tak bez względu na to czy silnik jest zimny czy ciepły i bez względu na pogodę (czy na plusie czy jest mróz). Byłem w jednym zakładzie gdzie montują instalacje LPG ale nie zdiagnozowali usterki i nie podejmą się szukania w czym leży problem. W centralce nie ma żadnych błędów, w tym zakładzie mi powiedzieli, że posprawdzali cewki od elektrozaworów i że są ok, że sprawdzili cewki na listwach wtryskiwaczy i że też mieszczą się w normach, nie mają przebicia itd. i że są sprawne. Stwierdzili, że może być gdzieś zwarcie na kablach (ale nie będą tego szukać) albo może być np. centralka uszkodzona (mimo, że da się z nią połączyć przez złącze diagnostyczne i nie ma błędów).

 

Może ktoś ma jakąś radę gdzie i czego szukać, co sprawdzić i jak, może ktoś miał podobny przypadek??

 

Generalnie auto jeździło ładnie na LPG do momentu, aż mi się rozszczelnił jeden z dwóch filtrów fazy lotnej i silnikiem zaczęło dosyć mocno szarpać. Uszczelniłem to miejsce, autko odpalało, przełączało na gaz ale silnik nie chodził równo, trząsł, jakby któryś cylinder nie palił i był słyszalny dźwięk jakby spalania w kolektorze, taki dość charakterystyczny stukot (i to właśnie "wymiennie" z tym niepaleniem na jednym z cylindrów) po czym auto przełączyło się na benzynę i od tego momentu przepala ten bezpiecznik.

Po uszczelnieniu odpaliłem auto na parkingu (nie jeździłem) i po może dwóch trzech minutach "patrzenia" gdzie (co) tak stuka i szarpie wystąpiła ta usterka z przepalaniem bezpiecznika...

 

Mechanik coś wspominał o "plusie po stacyjce", że może być źle wpięty, no ale jak do tej pory auto na LPG śmigało, to teraz by "złe podłączenie" wyszło na jaw w postaci tej usterki?

 

Gdzieś na necie wyczytałem, że ktoś miał podobny problem z paleniem bezpiecznika i że był temu winny elektrozawór przy reduktorze - no ale fachowcy rzekomo go sprawdzali i że niby jest dobry, więc nie chcę wymieniać w ciemno i iść w koszty...

 

Jeszcze taka druga, mniejsza usterka - od początku jak kupiłem auto nie wskazywało mi ilości gazu na przełączniku (świeci tylko czerwona dioda rezerwy choć jest np. pełna butla)i nie wiem czy to może być wina wskaźnika na elektrozaworze przy butli (jak go sprawdzić?) czy samego przełącznika (choć świeci dioda rezerwy a gdy gaz się skończy, to piszczy i mrugają wszystkie diody na wskaźniku, że gaz się skończył i że przeszedł na benzynę)?

 

Auto to Opel Omega 3.0 MV6 z 1998roku,

Instalacja sekwencyjna: ELPIGAZ Stella/Elisa, dwie listwy Matrix MJ 344, reduktor ANA04, czujnik podciśnienia AEB025

 

Jestem z Olkusza, może ktoś z tych okolic jest w stanie coś pomóc (czy kogoś polecić)?

 

Pozdrawiam

[glow=red][/glow]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakąś radę gdzie i czego szukać, co sprawdzić i jak, może ktoś miał podobny przypadek??

 

Myślę że gdzieś jest zwarcie, tylko trzeba szukać gdzie, rozwalić instalację i posprawdzać połączenia, może też być sama centralka uszkodzona ale by to sprawdzić trzeba by ją podmienić, swoją drogą co to za zakład któremu się nie chce sprawdzać gdzie jest usterka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania