Skocz do zawartości

problem z rozrusznikiem


Gość kamikadze51293

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamikadze51293

witam

mam renault express/rapid 1.2 1996rok i ok.miesiąc temu zawiesiły mi się szczotki w rozruszniku więc dałem do elektryka wymienił co tam trza było wymienić założyłem i fajnie odpala itp. lecz jakoś od dwóch tygodni mam pewien problem pojawia się on nie zawsze np.rano odpalę jest dobrze tam pojadę gdzieś zgaszę odpalę i jest dobrze a czasem jest tak że odpalę jest wszystko ok pojadę gdzieś i go zgaszę i później gdy chcę odpalić to nie mogę bo problem tkwi w tym że przekręcam na zapłon słychać jak pompka paliwa pompuje kontrolki wszystko się świecą jest ok no i przekręcam kluczyk by zakręcić i to nic zero reakcji. tak jak by napięcia do rozrusznika nie dostawał czy coś,w ogóle nic zero reakcji i tak mogę próbować dużo razy i tak za ok.30 razem zapali normalnie, może macie jakieś rady czym to by mogło być spowodowane ? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być w stacyjce(kostce),lub automacie, również może zawieszać się szczotka.

Jak nie zapala sprawdzić czy dochodzi prąd do cewki rozrusznika na sterowaniu jeżeli tak przywalić go czymś i zobaczysz czy zaskoczy. A może wsuwka na automacie zaśniedziała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może słabo przykręcone klemy na akumulatorze? Mechanik jak grzebał przy rozruszniku pewnie odłączał aku. Może słabo dokręcił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamikadze51293

nie nie klemy raczej dobrze są bo jak by były źle przykręcone to nic by się nie pojawiało a mi kontrolki się świecą po przekręceniu kluczyka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Wadliwy styk ma to do siebie, że przy słabym poborze prądu nic się nie dzieje, a jak przychodzi do dużego poboru to stawia ogromny opór.

Może sam rozrusznik jest do kitu, ale należy zacząć od solidnego wyczyszczenia klem.

Czytaj forum:

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-nie-zapala-co-robic-vt47.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania