Skocz do zawartości

Problem prawym z Kierunkowskazem Astra F


Gość mumin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem jak w opisie. Lewy kierunkowskaz działa bez zarzutu, prawy natomiast lubi się zawiesić (70-80% włączeń) tzn na stałe świeci się kontrolka od kierunkowskazów a kierunkowskazy nie działają.

Co ciekawe - kiedy obrócę kierownicę w prawo nagle kierunkowskazy zaskakują i zaczynają mrugać...

 

Co może być przyczyną przerywacz? Manetka kierunkowskazów (czyszczenie czy wymiana?)

Problem pojawił się po 2 tygodniowym pobycie autka u lakiernika (zdejmowali lampy itd) więc z początku doszukiwałem się usterki gdzieś na połączeniach z żarówkami ale to chyba nie to.

 

PS. to mój pierwszy post więc nie zjadajcie mnie proszę, że taki pytania już były.

Nikomu się kierunkowskaz nie odblokowywał po skręceniu kierownicy stąd post.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazuje na to, że manetka świruje.

Ona wykorzystuje kilka styków do włączania sekcji kierunkowskazów - może któryś z nich się zapylił lub zbiegiem okoliczności padł.

Na szrocie 10-15zł używana. Pasuje z Vectry, Calibry, Omegi, Corsy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie wydawało. Spróbuję ją wymienić - zobaczymy co to da. Wielki dzięki!

 

[ Dodano: 2011-11-30, 08:22 ]

No i D****

 

Manetka kierunkowskazu wymieniona i dalej to samo. Czasem się po prostu zawiesi. Nie rozumiem tylko dlaczego jesli skręcę kierownicą w prawo to się odwiesza i zaczyna działać poprawnie...

 

[ Dodano: 2011-12-06, 08:02 ]

Przeczyściłem dokładnie styki podłączenia lampy tylnej prawej, dogiąłem jeden ze styków - jakoś dziwnie odstawał. Wszystko działa pięknie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania