Skocz do zawartości

Jaki akumulator kupić?


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Może podpowiecie mi na temat akumulatora. Mój już ledwo dyszy i niedługo będę musiał pomyśleć nad wymianą...

Znalazłem na allegro taki wynalazek, wygląda ładnie :lol: (piszą że bezobsługowy ale ma korki :) ) AKUMULATOR Dynamix 12V 71Ah

Co to znaczy 640A(EN)? Jakiś standard czy co? Chodzi mi oczywiście o EN a nie o ampery :)

Dynamix za 240zł, czy lepiej dopłacić i kupić Bannera 690A? Mogę mieć nówkę za ok 290zł (bezobsługowy)

 

Czy w praktyce obsługowe i bezobsługowe różnią się żywotnością?

Może polecicie jakąś inną firmę?

Aku oczywiście do mojej Asterki 1.7TDS Isuzu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Do Centry nawet nie podchodzę, znam try osoby które reklamowały po kilku miesiącach używania. Varta - trochę drogo.... Bosch - teraz też w chinach na taśmie robią heheh

Nie wiem co kupić, chyba zaryzykuję i kupię tego Dynamixa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maliniak123

polecam ci firmę akbat, mam tej firmy już od ok 2 miesiące i na razie bezproblemowo...

 

http://allegro.pl/akbat-74ah-12v-680a-rabaty-miedzyrzec-podl-i1907412462.html

 

[ Dodano: 2011-11-19, 14:30 ]

Co to znaczy 640A(EN)

 

[EN] - oznacza prąd rozruchowy jaki daje akumulator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Raczej sama wartosc to prad rozruchowy - im wyzszy tym lepiej.

A [EN] to chyba raczej jakies "Europe Norm" wg ktorych dokonuje sie pomiarów pradu rozruchowego. Tak mnie sie wydaje przynajmniej.

 

Co do akumulatora to mialem jakiegos noname przez 7 lat i nie mialem zadnych klopotów (w dieslu), teraz mam bosch gigawatt zielony drugi rok i zaczynaja sie problemy. Poczatkowo latal w dieslu, teraz w benzynie. Niestety trzeba doladowac co jakis czas (ladowanie w samochodzie 14,2V, pod obciazeniem 14V). Ogolnie to lipa, nie kupie drugi raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę i zdecydowałem się na Westa Forse 60Ah za 220zl lub 65Ah 243zł

W sklepie niedaleko mnie i cena dobra. Czytałem o nich i nie znalazłem jeszcze żeby ktoś narzekał. Raczej wezmę ten mniejszy. 600A spokojnie wystarczy do mojego małego dieselka...

Westa Forse

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania