Skocz do zawartości

usterka sterownika


Gość darekx

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie, mam taki problem, otóż diagnosta stwierdził, że sterownik nie widzi sondy lambda sprawdzil miernikiem ze sonda dziala ale sterownik widi ciagle sygnal ubogiej miesanki powiedzial mi zebym posprawdzal wszystkie polączenia do sterownika. posprawdzalen wszystkie napiecia cyli plusy, minusy itd. sprawdzilem tez ze kabel od sondy ma ciągłoś czyli z kablami jest wszystko ok, dodam ze jak odlacze sonde to sterownik nawet nie pokaze bledu ani nie zmienia sie praca silnika tak samo jest jak odlącze kabel od krokowca tez nie pokazuje sie blad ani silnik nie zmienia pracy czy mozliwe ze padniety jest sterownik? jesli tak to prosze o porade a takze w miare mozliwosci o jakies namiary na zakup innego i wreszcie czy taka sytuacja moze miec wplyw na to ze telepie mi silnikiem az kierownica drzy, kable kopolka swiece wymienione wszystko poczyszczone lewego powietrza nie ssie prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozliwe ze padniety jest sterownik?

Tak. może tak być.

 

czy taka sytuacja moze miec wplyw na to ze telepie mi silnikiem az kierownica drzy

Tak, niewłaściwa praca krokowego.

 

Ale może to byś też wina źle ustawionego gazu. Sterownik przyzwyczaja się do niewłaściwej mieszanki i na gazie nie może nic zrobić, ale na benzynie tak - próbuje to skorygować i dlatego anomalia są w pracy silnika.

 

A co do:

prosze o porade a takze w miare mozliwosci o jakies namiary na zakup innego

Na przykład tu:

http://allegro.pl/komputer-opel-vectra-a-c18nz-axzu-16153979-pd-i1866720702.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie co do zlego nauczenia sie przez sterownik od zle ustawionego gazu to moze by wykluczyc poniewaz po zresetowaniu ustawien gdzy odlacze akumulator nawet na pol godzinki to powinien korzystac z nastawow fabrycznych a tak niestety jest ze robi dokladnie tak jak przed resetem a co do tego linka to moj sterownik ma takie numery DELCO ELECTRONICS BLBH 16204839 chyba powinien byc identyczny ? a tamten jest inny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica jaka jest to mapy. Astra ma troszkę inne, Vectra troszkę inne, Kadett troszkę inne. Generalnie zamiennie działa, bo pakowałem wszelakiej maści sterowniki od innych modeli.

U ciebie jest kwestia immo. W 1994r wchodziło i nie wiadomo czy masz czy nie. Najbezpieczniej kupić sterownik bez immo - taki do 93r i masz spokój, na pewno zapali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest immo ale napewno cos w stylu blokada odjazdu ją zresztą potrafie ominąć omminąłem juz blokowanie pompy rozrusznika i wtrysku a dokladniej jak mam sie kierowac wybraniem sterownika? jakie numery beda pasowaly czy inne sterowniki maja takie same wyprowadzenia koncowek bo nie mam zamiaru przepinac prewodow we wtykach musialoby to pasowac poprostu bez przelaczania kabli tylko wpac wtyk i juz a co do map wtryskow to chyba ma to znaczenie skoro kupie inny sterownik to odpali ale mapy inne wiec jak ma chodzic pozatym inne czujniki tez bedzie mialo to wplyw wiec chyba lepiej kupic taki oryginalny jak moj co? no chyba ze masz cos dla mnie co od razu na miejscu moglibysmy sprawdzic ja jestem z rudy z goduli mozemy sie jakos zgadac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy inne sterowniki maja takie same wyprowadzenia koncowek

c18nz z każdego auta ma takie same wyprowadzenia pinów w sterowniku. Nie ma powodu do zmartwień.

 

co do map wtryskow to chyba ma to znaczenie skoro kupie inny sterownik to odpali ale mapy inne wiec jak ma chodzic pozatym inne czujniki tez bedzie mialo to wplyw wiec chyba lepiej kupic taki oryginalny jak moj

Inne mapy to tylko brzmi strasznie.

Podam prosty przykład:

swapowałem do kadeta c20xe z calibry. Sterownik też z calibry. Jeździł fajnie. Udało mi się dostać sterownik z kadetta i po podmianie auto dostało kopa w sensie łatwiej wkręcał się na obroty i lepiej jechał.

Mapa zapłonu zawiera dawkę paliwa i powietrza w odpowiedniej chwili wychylenia przepustnicy. Jedne auta mają mapy robione bardziej pod kątem momentu obrotowego(vide twoje bo słaby silnik i ciężkie auto) inne pod kątem mocy (lekkie auto i nie trzeba dużego momentu do ciągnięcia). Każdy inny sterownik będzie działał poprawnie, różnica jaką odczujesz to nieco inna elastyczność silnika. I chyba na pewno odczujesz na plus, bo vectra a oraz calibra miały najbardziej ch*jowe mapy jakie można wymyslić...

 

chyba ze masz cos dla mnie

Ma mój kolega ale jest z łódzkiego... :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tak jest to dzieki poprostu kuic sterownik z rozowymi kostkami i bedzie oki? a poza tym jesli twoj klega z lodzkiego ma taki sterownik to prosze daj mi na niego jakies namiary tel lub adresik jesli mozna ja jezdze do tounia do rodzinki to moze bym go odwiedzil moze cos z tego wypali poprostu musze cos dobrego sprawnego kupic wiec prosze pomoz mi jakos hehe dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj kupilem sterownik chyba od vectry b z 90 roku podpiąłem go i auto zadzialalo nawet czeo nie mialem u siebie na moim sterowniku jest cos takiego jak po zalączeniu zaplonu zalaca sie pompa na sekunde czyli dobija sobie cisnienie niewiem czy to specyfikacja tega akurat sterownika czy w moim to tez bylo uszkodzone dodam ze sterowniki roznia sie od siebie moj byl 16204839 blbh GM a kupilem 16142519 auxu XQ jest z tym sterownikiem znacznie lepiej a inaczej mowiac inaczej gdy wcisne sprzeglo w czasie jady auto osiaga 1000rom dopiero jak stane to obroty spadaja do ok 800 lub nizej nie wiem czy to jest normalne ale inne niz bylo u mnie jest natomias lepiej co do telepania a mianowicie trzesie znacznie mniej na tym sterowniku mam jeszcze takie pytanie czy sie ktos orietuje czy jest mozliwa zamiana epromow z mojego do tego co kupilem i czy to ma sens w moim sa oryginalne mapy ale niewiem czy sa inne czy lepsze a moze gorsze wiec moze nie warto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania