Skocz do zawartości

spadek mocy, kontrolka silnika, check engine,


Gość osik555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Proszę o pomoc w sprawie Opla Astry 1.4 44kW 1997. Kupilem nie dawno ten samochodzik. Wszystko bylo ok. Po kilku dniach kupilem sprzet naglasniający. Kolega zaoferowal się go zamontować. Tuba, radio, wzmacniacz. Nowy sprzęt został podłączony. Przez dwa pierwsze dni było ok. Kolejnego dnia jadąc z nie wielką prędkościa pojawiła się pomarańczowa kontrolka silnika, auto przestało reagować na gaz i zgasło. Nie chciało odpalic. Kręciłem, kręciłem aż padł aku. Trzeba na popych. Ludzie mnie pchali z 1km i płuca wypluwali. W koncu silnik załapał. Zrobiłem kółko i chciałem tą samą droga wrócić do domu. Auto zgasło w tym samym miejscu. Aha, było pod górke tam gdzie zgasł. Innym razem jechalem 130km/h E7 ta sama kontrolka zwolnił do 80 i zero Przyspieszenia. Jaka może być przyczna. Wymiana cewki nic nie dała. Resetowanie kompa przez odłączenie aku tez. Bezpieczniki wszystkie całe. Po odłączeniu tuby i wzmacniacza po przez wyjecie bezpiecznika z obiegu problem nadal wystepuje. POMOCY.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pali lub palił się CHECK (ta żółta czy pomarańczowa lampka) to można sprawdzić co jest nie tak. Jedź na komputer i zczytaj błędy. Ja obstawiam czujnik położenia wału...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na kompie. Wyskoczył bład. I mechanik mi powiedzial. Ze to jest spadek napiecia. Diagnoza? Wymiana alternatora, cewki, przewodow lub wielu jeszcze innych rzeczy. Inny powiedzial, że to aku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co kolego. Sprawdzilem ładowanie. Ładowania BRAK!! Prawdopodobie szczotki... Kurde. Zmienie szczotki i dam znać co dalej. Ale dzięki wszystkim za pomoc jak na razie. Jestescie Thebesciaki chłopaki:)

 

[ Dodano: 2011-11-21, 21:34 ]

szczerze. Usterke znalazlem sam. Przewod łączący filtr powietrza z silnikiem był pękniety. To jest przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania