Skocz do zawartości

OPEL ASTRA palacy 16litrów LPG załamka ---- POMOCY!!!


Gość punciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam opla astre 1.6 z LPG jeżdżę ekonomicznie nie szaleje itd a spalanie nie spada niżej niż 15l średnio jest zawsze 15-16l z około 30tankowań co 100km....Filtr wymieniony, parownik nowy Lovato,Przeraża mnie to że auto pali 16l na 100km z czego mam koła R15 wiec z tego co wiem to nie przejeżdżam tych 100km tylko mniej, bo im większe koło to.... sprawdziłem też z nawigacją ze jadąc 100km na nawigacji pokazywało inaczej już nie pamiętam .....

ale przejechane 100km na liczniku w rzeczywistości jest około 80km(może się mylę proszę poprawić)

 

 

 

 

 

 

Opony 195-55-15 a tył 205-55-15

 

Jest jakaś rada na to??Żeby auto mniej paliło przy tych cenach?? może mniejsze opony? 185-45-15 na przodzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest jakaś rada na to??Żeby auto mniej paliło przy tych cenach?? może mniejsze opony? 185-45-15 na przodzie ?

No coś Ty, takie spalanie nie jest kwestią opon...

 

Jaka instalacja? Regulowałeś sam, czy u gaziarza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz większe koła to licznik przekłamuje. W rzeczywistości przejedziesz więcej kilometrów niż pokaże a co za tym idzie, pali mniej niż policzyłeś. Ja na orginalnych kołach robię ok 850km na zbiorniku a jak zakładam zimówki od berlingo (dużo wyższe) to po 400km już mi się pali rezerwa...

 

Jeżeli masz taką możliwość to załóż 13-stki bo chyba takie były fabrycznie zakładane w twoim aucie.

Nie sugeruj się nawigacją bo ona też przekłamuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło pytanie jaka masz instalacje sekwencje czy mikser, a teraz moje pytanie ile pali benzyny warto sprawdzić bo jeśli masz sekwencje to centralka LPG pobiera z ECU silnika i tu może być cały problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź swiece i radziłbym założyc koła 13. Twoje spalanie zależy też od wciskania pedału gazu ja jak jeżdże to 90-100km/h i spalanie wyosi mi 7-8 litrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i radziłbym założyc koła 13.

 

Może od razu od cienkłociento, nie słuchaj głupot o zmianie kół na 13"

 

jeżdżę ekonomicznie nie szaleje itd

 

Slawcio1987 czytaj to co ktoś pisze jeśli chcesz udzielać skutecznych rad...

 

A może sonda walnięta !?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda wymieniona ... Kable nowe (janmor lub sentech już nie pamiętam) świece też 1 elektrodowe GM wymienione około 2mc temu.Błędów nie pokazuje po za standardowym przy gazie"wtryskiwacz za wysokie napicie" zapala się chek jak jadę chwile na niskim biegu i wysokich obrotach

 

Gadałem z gazownikiem co mi regulował gaz i powiedział kilka wersji

 

np ze mam za szerokie opony powinienem mieć 175 /45-55

lub ze jest wszystko ok ale licznik zaniża mi drogę ze przejadę 120km a na liczniku mam 80 ...

Na zimę z ciekawości wrzucę z przodu 175-70-13 a na tyl te co mam teraz z przodu 195-55-15zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania