Skocz do zawartości

[nadwozie] Telepiąca tylna szyba w kombi


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż problem wygląda tak:

 

Jedziemy sobie na trasie, wszystko ładnie, cichutko, nic nie trzeszczy, nic nie trzaska, aż tu nagle, na nierównościach dochodzi nas stukanie z tyłu auta. Podchodzimy, sprawdzam co sie stało i jakie jest nasze zdziwienie i zakłopotanie, gdy sie dowiadujemy, ze "autorem" trzasków jest nasza szyba w klapie bagażnika.

 

 

 

Myślimy co zrobić?

 

Może zamek nie dociąga? Cholera, znowu kilka stówek pójdzie sie paść...

 

 

 

Otóż nie!

 

Problem jest banalny, aczkolwiek dokuczliwy.

 

 

 

Chodzi o bolec, który przy otwartej szybie, gdy zawieje silniejszy wiatr, może boleśnie uderzyć w głowę.

01_56.jpg

 

 

Mowa tu o bolcu w szybkie, wchodzącym do zamka. Ma on na sobie nakrętkę, która gdy jest poluzowana, to ogranicza jego możliwości, przez co szyba się nie domyka.

 

 

 

Gdy juz dojdziemy, która to śrubka, (jest tylko jedna, wiec nie zajmie nam to wiele czasu) poprostu ją dokręcamy, można palcami, ale o ile dobrze pamiętam klucz 14 (w seryjnym wyposażeniu każdego toura) nam w tym pomoże i nie "paplamy" sobie rąk.

 

 

 

Mam nadzieje, ze pomogłem. Przepraszam za jakość rysunku, ale talentu do rysowania myszką w Paintcie nie mam, ale starałem się wszystko przedstawić jak najdokładniej.

 

 

 

Autor: valdorane

 

Źródło: http://www.bmw-sport.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania