Skocz do zawartości

Astra F 1.4 cięzko pali na ciepłym


Gość pablo112and

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak pacjent Astra F 1.4 c14nz 1995 +LPG. Zimny silnik pali od dotyku. Silnik popracuje np 5 minut lub przejedzie się nim dystans 1 km po zgaszeniu i natychmiastowym odpaleniu odpala ale gdy po 5 min chcemy go juz odpalic trzeba kręcić około 10 sekund i odpala. A gdy poczekamy 20 minut auto odpala bez problemu . Problem występuje zarówno na PB jak i LPG .

Komputer nie wywala błedów.

Wiec to co zostało wymienione :

-Przewody,świece ,palec, kopułka ,czujnik ,temperatury płynu do ECU,nowa pompa paliwa.Oczywiście wszystkie filtry oleje wymieniane na czas.

Rzeczy które były podmieniane ze sprawnej astry :

Cewka wraz z modułem mapsensor czujnik położenia przepustnicy. rozrząd sprawdzany ustawiony dobrze. Silnik ma prawidłową kompresje.

Więc koledzy co jeszcze sprawdzic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze sprawdzic?

Instalację gazową a konkretnie elektrozawory, oraz czy wtryskiwacz benzynowy nie puszcza.

Objaw idealnie pasuje do zbyt bogatej mieszanki.

Jak jest zimny to potrzebuje mocno wzbogaconej, jak jest ciepły to znacznie biedniejszej. Jesli elektrozawory ciężko się przymykają (mam na myśli ten drugi w komorze silnika) to gaz z przewodu wydostanie się przez mikser i wzbogaci mieszankę poprzez zmieszanie się z powietrzem w dolocie. Mało prawdopodobne, ale jeśli wtryskiwacz benzyny lekko puszcza, to też trochę z przewodów paliwowych ucieknie ciśnienia i dostanie się do dolotu. Ale obstawiam instalację gazową, zapewne I lub II generacji - tam często miało to miejsce.

Żeby sprawdzić to co mówię, to przed zgaszeniem silnika przełącz go na benzynę, żeby na niej z minutę popracował a potem zgaś. Jak będzie zapalał od strzała, to mam rację: LPG do sprawdzenia i zrobienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie ma różnicy czy zgasze go na PB czy LPG. też od razu pomyślałem o tym co napisałeś że gaz zbiera sie w dolocie ale to jednak nie to . Wtryskiwacz był właśnie sprawdzany czy nie popuszcza i wychodzi na to że jest dobry . Normalnie ręce mi opadają .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie ma różnicy czy zgasze go na PB czy LPG. też od razu pomyślałem o tym co napisałeś że gaz zbiera sie w dolocie ale to jednak nie to . Wtryskiwacz był właśnie sprawdzany czy nie popuszcza i wychodzi na to że jest dobry

Albo wychodzi na to że jest dobry albo jest dobry, odłącz instalację gazową całkowicie i pozakręcaj zawory gazowe i sprawdź na benzynie.

Jak stwierdziłeś że reduktor nie puszcza gazu do dolotu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania