Skocz do zawartości

[nadwozie] Wymiana przedniego zderzaka Astra F


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w wątkach powtarza się pytanie jak zdemontować przedni zderzak (a miałem tą przyjemność z powodu wymiany leflektora przedniego) nigdzie nie jest pokazane gdzie znajdują się śruby mocujące. Wiedząc uprzednio które to nleży odkręcić w niesprzyjających warunkach zajmuje to do 30 minut. Jeżeli prace nie będą wykonywane na kanale należy odpowiednio wysoko podnieść przód samochodu i zabezpieczyć go przed zsunięciem. Standardowo potrzebne nam będzie: - klucz 8 mm (nasadowy/oczkowy/łamany) - klucz 13 mm (najlepiej nasadowy - ewentualnie grzechotka) Przykładowy zestaw

1_138.jpg

 

A więc zaczynamy:

Po otworzeniu maski demontujemy atrapę chłodnicy. UWAGA! Mocowania są bardzo delikatne i lubią pękać. Śruby 1 i 2 odkręcamy podchodząc z boku do przedniego koła

(na zdjęciu lewa strona).

Następnie wchodząc pod samochód we wnęce między nadkolem a zderzakiem znajdują się kolejne dwie śrubeczki 3 i 4. Z prawej strony (analogicznie) jest o wiele mniej miejsca więc wymaga to odrobinę cierpliwości i sprytu.

2_134.jpg

 

Kolejna śruba znajduje się nad światłem przeciwmgłowym (5).Odkręcamy ją kluczem 13 mm, jednocześnie wypinamy kostkę od lampy przeciwmgłowej.

3_128.jpg

 

Widok śruby 5 od przodu samochodu:

4_121.jpg

 

Od spodu mamy jeszcze 4 mocowania (6). Miałem tą przyjemność, że… nie było u mnie tam śrub – uzupełnię w najbliższym czasie

5_108.jpg

 

 

 

Autor: djdavemix

Źródło: http://forum.opel24.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania