Skocz do zawartości

[silnik benzyna] Wymiana termostatu Punto


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wczoraj byłem zły jak stwierdziłem ,ze ubyło mi płynu do chłodnicy wiec postanowiłem zrobić z tym porządek. Stwierdziłem w Zakopanym -a zlokalizowałem przeciek pod termostatem

1_135.jpg

 

ale nie wiedziałem ze tak szybko może tamtendy uciekac.1,5l-1kkm

Przystąpiłem wiec do pracy i po zdemontowaniu cewek okazało sie ,ze ciekło już dosc długo

2_131.jpg

 

a płyn na tyle uszkodził śrubę ze ta zamiast sie odkręcić pękła i część jej została w głowicy silnika(po kilku próbach pusciła )

3_125.jpg

 

wiec oczyściłem powierzchnie posmarowałem dla pewności sylikonem

4_118.jpg

 

i poskręcałem wszystko dokładnie.

Uzupełniłem płyn i odpowietrzyłem układ I to było by na tyle

5_105.jpg

 

Co do wniosków z przeprowadzonych prac.....

1 nie należy lekceważyc nawet drobnych przecieków bo to moze skonczyc sie poważniejszą awarią(zerwanie sruby w innym miejscu zmusiło by mnie do zdjęcia głowicy!!!

2.Podczas pracy należy zaopatrzyc sie w wiekszą ilosc płynu chłodniczego(nawet 5l)

3 ze względu na położenie termostatu doszło przypadkowo do zalania sondy lambda która to spowodowała zaswiecenie sie kontrolki uszkodzenia silnika i braku mozliwosci odpalenia co napedziło mi troche strachu

 

 

 

Autor: CityMatic

Źródło: autokacik.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania