Skocz do zawartości

Wymiana reperaturek Opel Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja Asterkę 1,4 nadgryzł ząbek czasu i zdecydowałem się na samodzielną naprawę blacharsko lakierniczą.

Podczas spawania nadkola za mocno dociskałem reperaturkę do starej blachy i w miejscu łączenia wyszedł mi dołek. Wydawało mi się że wyrównam to szpachlą, niestety powierzchnia "dołka" jest dość spora. W nałożonej jak na razie szpachli zrobiłem odwierty i najgorszym punkcie grubość wynosi ok 16mm, a żeby to wszystko wyprostować potrzeba drugie tyle. Nie chce tynkować samochodu.

Czy teraz zeszlifować to wszystko do gołej blachy, ciąć na spawach i zaczynać od nowa (z racji tego że moja astra miała wielkie ubytki w karoserii, nowych reperaturek praktycznie nie przycinałem) Obawiam się że zabraknie blachy, żeby to połączyć.

Ostatnio wpadła mi w ręce ćwiartka, z dość przyzwoita blachą. Czy lepszym pomysłem będzie wycięcie większego odcinka blachy z tej ćwiartki i wstawienie zamiast mojej reperaturki?

 

Oto zdjęcia

31fa6e220e71e65am.jpg

 

4c685ee4f37788eem.jpg

 

Ma ktoś doświadczenie w takich przypadkach :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz zeszlifować to wszystko do gołej blachy

Tak.

 

ciąć na spawach i zaczynać od nowa

Tak. Jeśli jest możliwość to zrób zakładkę ok. 1cm, i złap punktowo od wewnątrz, czyli od strony bagażnika i pojedź potem od zewnątrz. Spawaj punktowo żeby blachy nie ciągło.

Jeśli

Obawiam się że zabraknie blachy, żeby to połączyć

to jedynym wyjściem jest od spodu dać naddatek z obcej blachy i na to reperaturę. w miejscu, gdzie będzie obca blacha, to szpachlówki wyjdzie niewiele, jakieś 3-4mm.

 

Czy lepszym pomysłem będzie wycięcie większego odcinka blachy z tej ćwiartki i wstawienie zamiast mojej reperaturki?

Może i lepszym, tylko że tamta blacha jest wiekowa, a reperatura nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania