Skocz do zawartości

Nie odpala na zimno


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Straciłem ostatni dzień na poszukiwanie podobnego tematu do mojego problemu, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujący mnie p[roblem. Moje punto nie odpala na zimno. Muszę mu mocno pomóc pedałem gazu. Jak go trochę podgrzeję na obrotach 2500 to póżniej już obroty się ustawią na jałowych i jest ok. Na początku jednak jak jest całkiem zimny to nie może odpalić. Od czego powinienem zacząć diagnozować tę usterkę? Nie mam komputera do samochodu bo chyba bym sobie poradził. Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... nie gniewaj się, ale albo nas tu w bambuko ładujesz, albo nie potrafisz czytać...

Tematów o nie paleniu jest pierdylion tysięcy, z czego gro dotyczy czujnika temperatury do ECU... Jest nawet jak go przemierzyć.

Więc może jeszcze raz warto poczytać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje punto nie odpala na zimno. Muszę mu mocno pomóc pedałem gazu. Jak go trochę podgrzeję na obrotach 2500 to póżniej już obroty się ustawią na jałowych i jest ok.

Sam sobie odpowiedziałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi odpowiedzieliście. Dzięki. Ja podejżewam że to jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej ale nie mogę go znależć. WQ instrukcji napisano że jest obok termostatu a ja nie widzę. Albo jestem ślepy albo u mnie jest tylko jeden czujnik obsługujący wskaźnik wychyłowy i informację do ECU. Co Wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi odpowiedzieliście.

Powiem wprost:

nikomu nie chce się pisać setki razy jednego i tego samego. Nie wiem ,czemu się dziwisz.

 

jestem ślepy albo u mnie jest tylko jeden czujnik obsługujący wskaźnik wychyłowy i informację do ECU.

http://forum.samnaprawiam.com/punto-2-problem-z-silnikiem1200ccm-8v-rocznik-2002-vt2955.htm?highlight=punto+czujnik

 

Tu nawiązuję do pierwszego posta, gdzie pisałeś, że szukałeś i czytałeś... A jest tego wiele więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki arkos. Teraz to widzę. Jestem nowy na forum więc może nie bardzo się oriętuję. Ale szybko się będę uczył. Pomogłeś mi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania