Skocz do zawartości

Corsa b


Gość krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z ciśnieniem oleju w corsie z silnikiem 1.2 16v X12XE.Szukam podpowiedzi jak wymontować pompę oleju z tego silnika i czy warto ją regenerować.

Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo pompa pada albo gubi ciśnienie w układzie.

Wnioskuję, że skoro mechanik oglądał to nie wychwycił stuków w silniku (panewki) które przyczyniają się do spadku ciśnienia.

Jest jeszcze kwestia zaworu w pompie - jeśli jest szlam to może się nie domykać i stąd niskie ciśnienie.

Ja proponuję kupić używaną pompę oleju, najlepiej się opłaca.

Pompa oleju jest zintegrowana z obudową rozrządu. Więc do demontażu należy:

1. zdemontować pompę wody

2. zdemontować łańcuch rozrządu razem z kołami zębatymi

3. zdemontować obudowę z pompą

Tak naprawdę to proponowałbym skorzystać z usług mechanika, ponieważ wymagane są umiejętności których możesz nie posiadać - choćby w kwestii ustawienia rozrządu.

Silnik musi zostać podwieszony lub podlewarowany, bo będzie konieczność demontażu łapy silnika. Generalizując sporo zabawy i dniówka zejdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.opelczesciuzywane.pl/image_func.php?img=gfx/9c6ebb7ff459aa0b635207ec76d9afa9.jpg&maxwidth=480

 

Na wysokości otworu na wał korbowy, widać biegnące w prawo zgrubienie półokrągłe. Jest ono zakończone korkiem - o ile pamiętam na torxa.

Po odkręceniu ukazuje się sprężyna, pod nią taka "blaszka" w kształcie beczki a na końcu kulka robiąca za zawór. Może być tak, że sprężyna bezpośrednio kulkę naciska, ale beczka powinna być.

Ostrożnie z tym, czystość trzeba zachować. Wymyć będzie ciężko, bo dostęp kijowy strasznie, ale ja w swoim starym silniku dałem radę. Zawiesił mi się zawór i nie miałem ciśnienia wcale. Po zrobieniu i lekkim przeszlifowaniu beczki papierem 1000 działa do dziś u nowego właściciela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania