Skocz do zawartości

Błąd czujnika prędkości


Gość morieris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od momentu zakupu auta mam z nim w zasadzie jeden problem.. najczesciej przy redukcji, lub spadaniu obrotow zapala mi sie check, sprawdzone na kompie ze jest to błąd czujnika prędkości. Objawy sa o tyle denerwujace ze obroty spadaja od ok 300-400 i telepie nim... Z tego co doczytalem to znajduje sie on w zegarach, ale czytalem tez gdzies teorie (opel24?) ze moze to byc kwestia jakiegos kabelka idącego w wiązce radia, moze mnie ktoś oświecić w tej kwestii? bede wdzieczny za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkos mam jakis drugi troche zdemolowany licznik i tam jest cos takiego:

 

20110907104424.th.jpg

 

myslisz ze powinien zabanglac? jak nie to w niedziele bede mial w pelni sprawny licznik.

 

Ale dalej podtrzymuje pytanie o ten kabelek

 

edit:

Znalazlem taki temat i tam jest mowa o kabelkach, tyle ze nie do konca wiem ocb :( ktos mogl by mi to wyjasnic lopatologicznie?

http://forum.opel24.com/topic/9589-blad-predkosci/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morieris, ostatnio przerabiałem ten temat w astrze koleżanki,winny był czujnik ten co pokazałeś na zdjeciu,aleeeeeeeeee błąd z kompa trzeba było wykasować techem zdejmowanie klemy nawet na całą noc nie pomogło :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broda, spoko dostep do kompa mam, to nie problem, ale powiedz mi czy jakos to przelutowywales czy po prostu zmieniles licznik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broda, bede mial w niedziele jakis sprawny licznik :) wiec narazie podziekuje :)

 

wyjalem dzisiaj tida i mam tam magiczny niebiesko czerwony kabelek o ktrym czytalem, ale nie wiem jak w wiazce radia... i kolejna rzecz ktora moze prowadzic do celu to to ze przy przytrzymaniu obu guzikow na tidzie pojawia sie podczas jazdy prędkość 00KMh a do 30km/h powinna sie pokazywac predkosc... sam juz nie wiem co tam mozna zrobic..

 

[ Dodano: 2011-09-14, 10:54 ]

Juz wszystko ok :) Zmienilem licznik, odpialem klemy na pol godziny i bląd juz sie nie pokazuje. Dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania