Skocz do zawartości

felicia 1.6 AEE


Gość darekr1964

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekr1964

witam czy ktos mogl by mi pomoc bo dalej nie wiem czy przyczyna tego zw auto szarpie nie ma mocy.dusi sie a czasami gdy dodaje gazu zamiast jechac szybciej jedzie jeszcze wolniej moze byc przyczyna czujnik spalania stukowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusi sie a czasami gdy dodaje gazu zamiast jechac szybciej jedzie jeszcze wolniej moze byc przyczyna czujnik spalania stukowego

 

Może być ale jeżeli wykrywa złe spalanie w silniku to opóźnia ustawienie czasowe zapłonu do czasu jego przestania, więc przyczyna może być w czymś innym np: cewka, świece, moduł zapłonu.

A na benzynie jest dobrze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zerknij na kolektor ssący. Masz go plastikowy. Może miał miejsce wystrzał gazu i jest pęknięty? Wtedy ciągnąc lewe powietrze będzie uboga mieszanka i będzie szarpać. Druga opcja to mapsensor, jest w kolektorze ssącym z boku (tyle wyczytałem o jego lokalizacji) i jest on odpowiedzialny za odpowiednie wyprzedzenie zapłonu podczas przyspieszania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekr1964

szarpie na benzynie i na lpg a co do wymiany to jüz wymienilem .kable.swiece.kopulka.palec rozdzielacza.cewka. sonda.czujnik na kolektorze a kolektor jest metalowy i dalej szarpie czasami jak zalapie to jedzieale najwiecej 140 na 5bieg i nagle mu cos odbija i spadaja obroty .slabhie gdy dodaje gazu to sie dusi i jedzie coraz wolniej nie umie wejsc na obroty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25
slabhie gdy dodaje gazu to sie dusi i jedzie coraz wolniej nie umie wejsc na obroty
a nie pali czasem razem PB i LPG - zbyt bogata dawka, silnik się muli, nie przepala, dławi sie, gaśnie podczas wciskania pedału przyspieszenia...

 

Napewno masz instalację LPG sekwencję. U mojego taty w nexii też tak było - brak mocy, dławienie się, ledwo przyspieszała, gasnęła po wciśnięciu pedału przyspieszenia - okazał się uszkodzony silniczek krokowy na wężu od LPG idącym do silnika - był za bardzo otwarty, silnik dostawał za dużej dawki LPG. Wymiana na zwykłą śrubę i regulacja pomogły.

 

Temat:

 

http://forum.samnaprawiam.com/nexia-problem-na-lpg-vt2944.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz instalację LPG sekwencję. U mojego taty w nexii też tak było - brak mocy, dławienie się, ledwo przyspieszała, gasnęła po wciśnięciu pedału przyspieszenia - okazał się uszkodzony silniczek krokowy na wężu od LPG idącym do silnika

W sekwencji NIE MA krokowca z gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25
W sekwencji NIE MA krokowca z gazu.
tego to byłem pewien, ale opisałem co się działo jak np. była za duża dawka LPG :) Brat miał Felicję z tym silnikiem, tez miał sekwencję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory, ale sens zdania:

 

Napewno masz instalację LPG sekwencję. U mojego taty w nexii też tak było - brak mocy, dławienie się, ledwo przyspieszała, gasnęła po wciśnięciu pedału przyspieszenia - okazał się uszkodzony silniczek krokowy

 

daje oczywiste stwierdzenie, że w nexii ojca też była sekwencja i też te objawy, a winien był krokowiec z LPG.

 

No ale mniejsza o to.

 

Gdyby oba paliwa silnik dostawał naraz, to moim zdaniem powinien zasygnalizować to checkiem - skład mieszanki niewłaściwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekr1964

to jest to ze jak wyczyscilem przepüstnice bylem üstawic to wykazalo sonde ale po wymianie sondy nic sie nie poprawilo :-o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz multimetrem napięcie na sondzie na wolnych i przy wyższych obrotach(było o tym jak to zrobić sporo napisane) jaki masz skład mieszanki. Później zamknij zawór w butli gazowej i sprawdź tylko na benzynie. Miałem tak kilka razy w instalacji OMVL że tłoczek w zaworze przy reduktorze się przycinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania