Skocz do zawartości

Opel zafira A 2001r silnik 2.0 DTI.Wymiana piasty koła .


Gość grigorji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W zafirce od jakiegoś czasu zaświecał się czujnik ABS i nie działał prędkościomierz.Byłem na komputerze wykazało czujnik lewego przedniego koła.Sprawdziłem kabelek był dobry więc wymieniłem całą piastę z czujnikiem na nową.Niestety ale problem pozostał.Czy muszę jechać i wykasować błąd na kompie czy powinna kontrolka ABS zgasnąć zaraz po wymianie.Prędkościomierz nadal nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik sterownikiem a dlaczego prędkościomierz nie działa?.A na komputerze by nie wykazało że to coś ze sterownikiem Abs? A może ta nowa piasta jest zepsuta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkościomierz nie działa, bo bierze dane z czujnika lewego przedniego koła.

Jak masz uwalony sterownik i nie przeleci sygnał, to jak ma działać?

 

A na komputerze by nie wykazało że to coś ze sterownikiem Abs?

 

W moim przypadku wykazywało niewłaściwe ciśnienie w sekcjach pompy. A były to zimne luty w sterowniku. I co?

To jest elektronika, tam nie wejdziesz do środka i nie sprawdzisz, czy jest tak jak myślisz. Teoretycznie powinienem wymienić pompę ABS. W praktyce po jej wymianie miałbym nadal ten sam problem, i albo bym oklepał sprzedawcę pompy, że mi wcisnął złom, albo wymieniłbym w końcu sterownik ABS.

Zawsze należy brać poprawke na rzeczy elektroniczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ten sterownik.A gdzie jest przekażnik abs?

 

[ Dodano: 2011-08-24, 17:13 ]

Witam.Jednak dla pewności pojechałem wykasować błąd.Po podpięciu do chyba ST6000 komputer pokazał błąd (przedni lewy czujnik ABS) ale o dziwo nie chciał go wykasować.Dla pewności podpieliśmy starą piastę i to samo widzi błąd ale niechce go wykasować.Dodam że miesiąc temu byłem u niego sprawdzić błędy w tedy znalazł i wykasował ale oczywiście po 2 dniach abs i prędkościomierz zaczął wariować i co tu dalej robić? Arkos mówisz żeby jednak od tego sterownika zacząć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania