Skocz do zawartości

[Skoda Felicia] Brak mocy, szarpie


Gość darekr1964

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekr1964

Witam mój problem to Felicja1.6która po przekręceniu kluczyka zapali ale zaraz zgaśnie ale za drugim razem już pali chodzi normalnie [czyli na wolnych obrotach ok.800obr]jak już jadę zaczyna szarpać[tak jakby coś przerywało] i nie ma mocy dodam tylko że wymieniłem już [świece,kable,kopułkę,palec rozdzielacza,sondę lambda i cewkę].

 

Proszę o pomoc!!! Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć kolego pod kompa wywali błędy skasować je, zobaczyć parametry silnika live data, i jeszcze raz błędy co go boli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być w komorze silnika przy. lewym mocowaniu amortyzatora, po co chcesz go wyciągać? Myślę że uwalony sterownik wyświetlał by błąd pamięci e-prom lub nie połączył byś się z nim.

Jak wszystko sprawdziłeś co pisaliśmy to jeszcze sprawdź czujnik położenia przepustnicy, on ma tam jeszcze taki włącznik biegu jałowego powinien być zamknięty przy biegu jałowym zasilany 12V. Natomiast napięcie czujnika położenia przepustnicy 5V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekr1964

dzisiaj wymieniłem filtr powietrza i jak zapaliłem autko chodziło normalnie na wolnych obrotach ale jak dodałem gazu i obroty wskoczyły na 5000 to zaczęło strzelać a co do sterownika nie mam zamiaru tam grzebać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dodałem gazu i obroty wskoczyły na 5000 to zaczęło strzelać

jeżeli dodałeś gazu delikatnie a wskoczyło na maxa z obrotami sprawdź czujnik położenia przepustnicy.

 

[ Dodano: 2011-08-18, 21:06 ]

automux napisał/a:

Myślę że uwalony sterownik wyświetlał by błąd pamięci e-prom lub nie połączył byś się z nim.

 

Niekoniecznie. Wystarczy zimny lut i może świrować a błędy nie będzie wywalał. Czyli raz działa raz nie.

 

Bywa i tak jak piszesz, wcale nie twierdzę że nie... ale tam już trzeba troszkę wprawy z lutownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania