Skocz do zawartości

X16XE gubi iskre


Gość MacPol TC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MacPol TC

Sprawa dość zastanawiająca...

Silnik na wolnych obrotach chodzi nie równo i po wyjęciu świecy z 3 cylindra widać jak w przypadkowych cyklach znika iskra... Nie jest to równomierne... Czasem zgubi 2 pod rząd... czasem 1 czasem 3..

Po dodaniu gazu i przekroczeniu 1,5 tyś obrotów chodzi równiej ale też słychać że co jakiś czas nie da iskry.

Wymieniłem już czujnik położenia wału, koło na obrotach wygląda na proste patrząc osiowo.

Wczoraj czyściłem EGR i kol. ssący a przy okazji wrzuciłem nowe świece NGK,

Zostały też pożyczone kable zapłonowe z innej w pełni działającej Tigry.

 

Nic nie pomogło. Została cewka i ....... No właśnie tu proszę o rady co mogę sprawdzić jeszcze...

 

Dodam że między kolektorem a dwururką mam lekko rozszczelniony układ wydechowy (uwalona jedną śruba na kolektorze) a że jest to kawałek za sondą więc podaje bo nie wiem czy może mieć wpływ na przykład na podaną zbyt wysoką mieszanke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień z feralnego 3 cylindra świece i przewód np. na pierwszy, jeżeli dalej na trzeci nie będzie palił obstawiał bym cewkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MacPol TC

Zmieniałem kable i było to samo... A oprócz cewki coś jeszcze ? Bo cewka kosztuje trochę a może mógłbym sprawdzić coś jeszcze? Możliwe że zamiennik czujnika położenia wału czyli nie oryginalny może pokazywać trochę inne wskazania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi macpol ta ukrecona sruba nie ma wpły na prace silnika cewki narazie nie radził bym ci ruszac byc moze to krokowiec a moze sonda i komputer dobiera zla dawke moim zdanie jedz na badanie komputerowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie każe ci cewki od razu kupować zmierz opór na uzwojeniu wtórnym pomiędzy końcówkami 1 i 4 , 2 i 3 świecy zapłonowej w cewce ma być 7000 14 000 om.

 

[ Dodano: 2011-07-26, 11:44 ]

Możliwe że zamiennik czujnika położenia wału czyli nie oryginalny może pokazywać trochę inne wskazania?

 

a na starym było tak samo? jeżeli tak to czujnika bym się nie czepiał

 

[ Dodano: 2011-07-26, 11:45 ]

byc moze to krokowiec a moze sonda

 

może to być to ale kolega pisze że na 3 cylindrze wypada mu zapłon (iskra).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MacPol TC

Nie znam się zbyt ale mostkując 1-4 miałem 6,6-6,7 oraz 2-3 miałem 6,6 na mierniku przy ustawieniu 20 K ohmów.... Jak to analizować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mostkując 1-4 miałem 6,6-6,7 oraz 2-3 miałem 6,6

 

wygląda na to że po stronie wtórnej cewki jest ok ciekawe jak po pierwotnej. A nie masz na podmianę od kogoś lub na szrocie?

 

tu zobacz przyda ci się też jest cewka rozpisana

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-co-to-jest-i-do-czego-sluzy-vt66.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MacPol TC

Spróbuje jutro podjechać i dogadać się żeby dali na podmianke i jak coś to kupie.. Tylko od 1.6 Ecoteca bedzie pasować cewka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania