Skocz do zawartości

[elektryka] Czujnik poziomu płynu chłodniczego w E30


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Może dla niektórych jest to oczywiste ale, mi nikt nie potrafił udzielić odpowiedzi, dlatego chcę opisać ten problem

 

Na Check ciągle paliła mi się kontrolka niskiego płynu chłodniczego, mimo iż podmieniałem czujnik na sprawny bo "pływak" jest. Ale nadal kontrolka nie gasła. Żeby sprawdzić czy nie uszkodzona jest wiązka wsadziłem zworkę i kontrolka gasła. Skoro czujnik nie działa to trzeba go popsuć do końca po przez rozebranie go na czynniki pierwsze.

 

Okazało się że czujnik to nic więcej jak kontaktron i magnes umieszczony w pływaku i gdy magnez podnosi sie na powierzchni płynu zwiera kontaktron i kontrolka gaśnie :)

 

Problemem jest to że przez lata do środka do czujnika dostaje się woda która pod wpływem prądu powoduję korozje miedzi i jej rozkład na tlenki :P Okazało się ze w moim czujniku są dwie miedziane blaszki i latający luźno kontaktron :P

 

Tak więc oczyściłem blaski na przewodach pod lutowałem kontaktron jak na rysunku poniżej i co... działa sprawdziłem wczoraj czy wszystko jest ok z płynem i bez.

 

1_114.jpg

 

Jeśli wasz czujnik nie działa to najpierw go rozbierzcie bo po co płacić 100zł czy ileś tam za nowy

 

 

Autor: yoshi

Źródło: http://www.bmw-sport.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania