Skocz do zawartości

padł akumulator


Gość prezesik25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prezesik25

Witajcie!

 

kilka dni temu padł mi akumulator w Golfie. Wieczorem coś tam sobie przy nim grzebałem i zostawiłem manetkę kierunku opuszczoną w dół - świeciła się lewa strona postojówek (normal w golfie).

Z tyłu ma jedną żarówkę 10W, z przodu 6szt po 5W każda (ringi), w sumie 40W świeciło się do ok. 5 rano (o tej godzinie stanął zegarek).

Nie sprawdzałem miernikiem akumulatora zaraz po rozładowaniu, ale po całej nocy ładowania prądem 6A nie naładował się, cały czas świeciła czerwona dioda (stary prostownik ABSAAR - jakby ktoś chciał to mam dostęp do takich po 50zł/szt. - nówki z 89 roku).

Po rannym wyłączeniu prostownika wieczorem sprawdziłem napięcie - 11,32V...

 

Wg mnie to już szrot (tuż po 2 latach gwarancji...). Jak można sprawdzić która cela siadła?

 

Akumulator AD produkowany przez Centrę 50Ah, 450A rozruchu.

 

50a942e2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po całej nocy ładowania prądem 6A nie naładował się, cały czas świeciła czerwona dioda

 

Coś mi tu nie pasuje, nie znam tego typu prostownika ale orientuję się że czerwona dioda sygnalizuje zwarcie na kablu lub na akumulatorze, jak by prostownik ładował 6A przez całą noc to musiał by być naładowany i dziwne że przez cały okres ładowania było 6 A po naładowaniu prąd ładowanie musi zmaleć jeśli nie maleje masz zwarcie w akumulatorze czyli do wymiany cel w tych akumulatorach nie sprawdzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można po ładowaniu jak elektrolit pracuje spróbować aerometrem sprawdzić gęstość elektrolitu w poszczególnych celach, no i jak jest mętny brązowy to w tej celi obsypały się płyty dodatnie i robią zwarcie.

PS. \a co to za prostowniki masz do sprzedania?

 

[ Dodano: 2011-07-22, 21:04 ]

Po rannym wyłączeniu prostownika wieczorem sprawdziłem napięcie - 11,32V...

 

akumulator szrot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Koledzy akumulator ladowalem na ... spalonym bezpieczniku prostownika. Po wymianie bezpiecznika wszystko OK, akumulator sie juz laduje :)

Kolego prostownik firmy Absaar produkcji West Germany z roku 1989. Mam dostep do tych prostownikow. Sa diodowe i wskazowkowe z wskaznikiem A. Wpisz sobie w google prostownik ABSAAR i bedziesz wiedzial o jakim pisze. Obecnie pisze z komorki, wiec nie moge zapodac foty, ale moge teraz wyslac mmsa, napisz na PW to ci wysle foto na komorke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania