Skocz do zawartości

Ciężko wchodzą biegi w Escorcie


Gość Kaja29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,mam kolejny problem z moim Escorcikiem,tym razem problem z skrzynią biegów.Od początku miałam problemy z włanczaniem biegów,najgorzej z jedynką i dwójką oraz z wstecznym.A po przejechaniu nawet 20km,trzeba użyć naprawdę wielkiej siły by móc przełączyć na cokolwiek.Sprzęgło było wymieniane jakieś 7 miesięcy temu,i to też nic nie pomogło.

Co może mu dolegać ,proszę panowie o pomoc :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesmaruj mechanizm zmiany begów pewnie się zaciera, wszystkie ruchome elementy do smarowania

Dziękuję ślicznie a czy może jakiś link albo wskazówki jak dokładnie się za to zabrać?

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie bo jestem zielona w tym ,ale odkręciłam od góry te cztery nakrętki przy lewarku zmiany biegów,i były dwa drążki widoczne co są połączone z lewarkiem i w tym jednym drążku jest duża luka tak jakby czegoś tam brakowało ,a może jest wyrobione...?

Oj bez faceta ani rusz :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie wszystko

 

drazekbiegowco3.jpg

 

na obrazku masz zaznaczone co nasmarować są tam dwie tuleje skręcone śrubami rozkręć wyczyść nasmaruj smarem poskręcaj i ciesz się że nie musisz tyle siły używać do zmiany biegów. Jak odkręcisz z dołu te dwie tuleje możesz sprawdzić jak działa sam lewarek w kabinie tam też możesz smarem przelecieć delikatnie wszystkie elementy ruchome.

 

Na tym zdjęciu masz też efekt zgwałcenia drążka, pękło i do wymiany a wszystko to że jest sucho. :lol::lol::lol:

 

Dawno nie widziałem mechanizmu zmiany biegów w fordzie więc zawsze możesz zdjęcia wrzucić na forum jak to wygląda w środku i się zobaczy ale myślę że smar załatwi wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie jest Pan niezmiernie pomocny :*

Jutro będę działać również z tymi biegami.

Pozdrawiam i do miłego na forum :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania