Skocz do zawartości

Toyota Corolla uszkodzony katalizator


Gość automux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do auta Toyota Corolla 1,6 3ZZFE 2004rok.

Auto przy obciążeniu pod górę wywala błąd katalizatora.

Katalizator wymieniony na "używkę" i dalej problem ten sam, ma ktoś sposób jak oszukać ECU chodzi o sygnał sondy lambda za katalizatorem.

 

tak to wygląda:

sonda2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sondy na pewno są sprawne?

Grześ też miał jazdę - wywalało błąd sondy za katalizatorem. Wymienił kata. Dalej błąd.

Z tego co wiem, stanęło na wymianie sondy.

 

Działa to w ten sposób, że sterownik pobiera dane z sondy przed katalizatorem, przelicza sobie ile katalizator powinien oczyścić i porównuje z sygnałem z sondy za katem. Jeśli pierwsza sonda świruje i pokazuje mniej niż powinna, lub jeśli druga świruje i pokazuje więcej niż powinna, to byk się może pojawić.

 

Pewnie Grześ się odezwie w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na opinię Grzesia, dodam jeszcze że auto jak jeździ po mieście i trasy krótkie ok 100 km jest dobrze. Natomiast jazda dalej i jak jeszcze jest pod górkę wywala błąd.

 

bdsondy.jpg

 

to błąd 1 banku ( bo tam jest jeden bank tylko)

 

[ Dodano: 2011-07-11, 17:53 ]

Byłem u kolegi dziś i wykres sondy pierwszej i drugiej się znacznie różniły czyli jakby sondy były ok, ale katalizator nie był nagrzany na maxa. Silnik temp miał ok 80st C. Puszczę go z rejestratorem w trasę i wtedy może coś wyjdzie.

Chciałem mu wymienić sondę ale ma z przewodami (2x czarny, biały i niebieski) a takiej na podmianę nie posiadam. Nowa ponad 300 zł. Myślicie że można by założyć zwykłą 1 woltową z kolorami (2x biały, czarny i szary) ?

 

[ Dodano: 2011-07-11, 18:38 ]

Znalazłem rozpiskę sond i obydwie są cyrkonowe powinny działać i te i te. Co wy na to?

 

[ Dodano: 2011-07-11, 18:52 ]

Sonda za katem wymieniona na drugą wykresy są o niebo lepsze. Temat do zamknięcia. Wina była po stronie sondy 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania