Skocz do zawartości

Sprzęgło lub skrzynia cinQuecento 700


Gość marciness12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marciness12

Witam . przepraszam ale nie wiem do którego działu wrzucić temat. Mam taki problem. posiadam cinquecento 700 . Wszystko ładnie działa przyjechałem do domu chciałem sobie zawrócić na podwórku i tu nic. Nie mogłem wbić żadnego biegu tylko wsteczny chciał się wbić lecz wbijając zgrzytała skrzynia chociaż miałem sprzęgło wćiśnięte. Po chwili naskoczyła 1 i inne biegi i wszystko działa. Dziś znowu przejechałem z 10km i to samo pod sklepem i też brak możliwości wbicia biegu i tylko wsteczny by się wbił ale zgrzyta chociaż mam sprzęgło wciśnięte. i po chwili prób udało sie wbić biegi. I teraz moje pytanie gdy mam wciśnięte sprzęgło to skrzynia formalnie nie ma prawa działać a mi tylko wsteczny działał i nie wbił się bo zgrzyt był czyli tak jak by skrzynia działała chociaż sprzęgło wcisnołem. I wiem tyle że raz przy wymianie łozyska w sprzęgle mechanik powiedział że tarcze mam super łożysko też tylko docisk jest skończony no ale i tak nie wymienił docisku bo czasu nie miał. i teraz od tego czasu minoło z 5miesiecy i niewiem czy to wina sprzęgła czy raczej obstawiacie skrzynie. A i olej w skrzyni jest sprawdzałem. Dziękuje za odpowiedzi :) pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do którego działu wrzucić temat.

Trzeba przejrzeć jakie są - mamy "Skrzynia biegów"... Przenoszę.

 

mechanik powiedział że tarcze mam super łożysko też tylko docisk jest skończony no ale i tak nie wymienił docisku bo czasu nie miał

Jasna sprawa, że docisk wymaga wymiany. Nawet pytać nie musiałeś.

I zmień mechanika, bo jak czasu nie ma, to niech zamknie biznes - bedzie go miał pod dostatkiem paprok jeden. Teraz skasuje cię po raz drugi za rozbebeszanie sprzęgła i wymianę docisku, a tak to za jedną robotą by zrobił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux

Zobacz czy nie poluzował ci się wybierak w skrzyni biegów idący od puszki lewarka zmiany biegów. I obok wybierka jest taki krzyżak może też łapie luz i nie wbija i biegu tam gdzie powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux
Ale na co obstawiacie. Sprzęgło czy skrzynia

 

Jeżeli nie masz luzów na lewarku i wybieraku to sprzęgło. Ale i tak musisz wyjąć skrzynię aby to naprawić.

Może kwestia regulacji a może ci linka się rwie i wyciąga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło czy skrzynia

Sprzęgło.

Skrzynia zachowywałaby się inaczej.

Nie dałoby się żadnego biegu wbić, a skoro wchodził tylko wsteczny, to moim zdaniem wina sprzęgła. Czemu? Bo wsteczny nie ma synchronizacji, i da się go wbić nawet jadąc do przodu. Synchronizatory uniemożliwią wbicie biegu na niewysprzęglonym układzie.

 

Jako dowód: niech ktoś jadąc swoim autem 20km/h spróbuje wrzucić jedynkę bez sprzęgła. Nie da się. A dwójka wejdzie, bo prawie wcale nie ma różnicy w prędkości obrotowej wałka sprzęgłowego i wałka zdawczego, a przy jedynce różnica jest już dość spora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość przecierak

Mam takze problem chyba ze skrzynia biegow. Mianowicie juz od jakiegos czasu cos zgrzytalo, dzwonilo, przy ruszaniu i jezdzie na 1, pozniej takze i na 2. Dzis niestety po przejachaniu paru kilometrow i probie ruszenia na swiatlach samochod odmowil wspolpracy. Nie da rady nim ruszyc ani na 1 ani na 2, działa za to wsteczny. Czy to skrzynia biegów jest cała do wymiany? Czy moze to byc cos innego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź olej w skrzyni pewnie go tam nie ma, Jak wkładasz biegi to wchodzą i nie ciągnie czy nie da się włożyć. Jeżeli wkładasz biegi to sprzęgło prawdopodobnie dobre tylko skrzynia się rozsypała. Ale cokolwiek będziesz robił skrzynia w dół i oględziny ja myślę że lepiej kupić urzywkę drugą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania