Skocz do zawartości

Jaki to wąż?


Gość Safan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z uwagi na fakt, iż jestem nowy chciałbym najpierw się przywitać, tak więc witam Wszystkich serdecznie!

Dodam jeszcze, że mało się znam na silnikach tym bardziej diesela (to mój pierwszy) :-D

 

Przejdę do problemu, który mam ze swoją Bertoną, oczywiście 2.2 DTI diesel. Czy ktoś może podpowiedzieć mi jaki to wąż? Wychodzi z bloku silnika po prawej stronie od obudowy filtra oleju, dalej biegnie w lewą stronę (oczywiście rozpatrujemy syt. gdzie silnik jest przed nami) i gdzieś się jeszcze rozchodzi - nie widzę dalej. Sorry to raczej mało profesjonalny opis, ale problem jest taki, że zauważyłem fatalny stan tego węża i jest do wymiany, a nie wiem jakiego węża mam szukać w sklepach z częściami. Czy może mieć to związek z sytacją, że jak mocno wdepnę gaz to z wydechu wydobywa się czarna chmura dymu?

 

Proszę o pomoc.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wpadłeś na to, żeby zrobić zdjęcie i zaznaczyć go?

 

:-D Sorry, racja reportaż zdjęciowy więcej powie niż mój opis.

 

Mam nadzieję, że na załączonym zdjęciu widać, zaznaczyłem ten wąż na dole zdjęcia i tak dla orientacji zaznaczyłem pompę vacuum.

 

Wiadomo co to?

 

[ Dodano: 2011-06-26, 23:34 ]

acha i zdjęcie

 

20110626075.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo co to?

 

No witam ja nie wiem napisz proszę jak działa i co ma za zadanie ta pompa.

 

Nie , nie chodzi mi o pompę tylko o wąż (gumowy przewód który wychodzi od bloku silnika - tam gdzie jest zazanczony strzałką -"ten wąż", na dole zdjecia.

 

Moze ktoś dysponuje schametem połączeń gumowych w silniku 2.2 DTI?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać tutaj nikt się nie orientuje może zarejestruj się na forum Opla. Tam jest większe prawdopodobieństwo że ci odpowiedzą. Więcej osób z tym samym samochodem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Zdaje sie ze to jest jeden z wezy układu chłodzenia silnika. Biegnie zapewne do chłodnicy.

 

Czy może mieć to związek z sytacją, że jak mocno wdepnę gaz to z wydechu wydobywa się czarna chmura dymu?

 

Absolutnie nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem zaczyna się klarować.

 

Jeżeli jest to jeden z przewodów chłodzenia to ile ich jest 2 czy 3?

Czy na tych przewodach są jakieś czujniki?

Jaki może być koszt zakupu wszystkich przewodów chłodzenia do silnika Y22DTR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania