Skocz do zawartości

[nadwozie] Naprawa ogrzewania lusterka E39


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu nie grzało mi lusterko od strony kierowcy. Podłączyłem żarówkę po przewody od lusterka i okazało się, że prąd jest. Wymontowałem więc wkład i sprawdziłem czy jest "przejście" w macie grzewczej. Sposób chyba najprostszy czyli za pomocą baterii i żarówki.

 

Jak już było pewne, że mata padła to zamówiłem nową na Allegro o nazwie GB 10S (po 5,99zł, znajdziecie je wpisując PODGRZEWACZ LUSTERKA MATA GRZEWCZA) a fotorelację z jej montażu chciałem przedstawić poniżej.

 

 

 

Rozpocząć należy od podgrzania ramki wokół lusterka (ja zanurzyłem w ciepłej wodzie) aby łatwiej oderwać samo lusterko. Później jest już z górki, co widać poniżej...

 

01_0_3.jpg

 

Mata po odklejeniu od wkładu lusterka:

 

02_0_6.jpg

03_0_4.jpg

 

Zaznaczone punkty markerem, które ułatwią właściwe przyklejenie:

 

04_0_4.jpg

 

Zaczynamy kleić:

 

05_0_1.jpg

 

I już…

 

06_0_1.jpg

 

Elementy do podłączenie napięcia należało minimalnie dopasować do otworów wkładu:

 

07_0_1.jpg

 

Taśma dwustronna przyszła na matę grzewczą a na ramkę dodatkowo silikon żeby nie dostawała się wilgoć:

 

08_36.jpg

 

I wkład lusterka jak nowy.

 

 

 

Autor: Pamper

 

Źródło: http://www.bmw-sport.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania