Skocz do zawartości

zapalająca się kontrolka check engine vectra


Gość mariuszryś

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariuszryś

Witam, mam następujacy problem z kontrolką check engine ; zapala się po przejechaniu paru metrów, gaśnie przy skręcaniu i przy przejeżdzaniu przez tzw. leżących policjantów i po paru metrach znów się zapala ,przy ruszaniu spod świateł gaśnie ,jak silnik pracuje w temp. około 80 st. to check gaśnie od obr. 2500 - 3000./ min.Kod z kom. pokazuje na 1220 i nie wiem co ma pompa wspólnego z ruchami sam. podczas skręcania czy podskakiwaniami na wybojach do zapalania sie checka.Jeżeli ktoś miał podobne objawy proszę o odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd w Twoim silniku oznacza wartość rzeczywistego startu wtrysku poza wymaganym zakresem, możesz to sprawdzić w własnym zakresie w następujący sposób sprawdź czy nie ma przecieków w odnośnym systemie, sprawdź podłączone przewody i rurki pod kątem przełamań, uszkodzeń, itd. punkty pęknięcia lub ślady przetarcia na przewodach paliwowych lub wtryskowych, kontrola zmniejszającego się ciśnienia w odcinku wysokiego ciśnienia (przeciek, zablokowanie) są jeszcze inne procedury sprawdzania ale do tego potrzebny jest Tech, może jeszcze być uszkodzony nastawnik konta wtrysku ale to już jest ingerencja w pompę a koszt to około 700 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszryś

Dzięki za odpowiedź, wydaje mi się ,że sprawdzałem już kilka razy szczelność przewodów i nie zauważyłem nigdzie przetarć lub załamań . Jeden z majstrów od pomp wspomniał żeby najpierw zacząć od sprawdzenia ustawienia zapłonu a potem zabrać się za pompe wtryskową, bo według niego przycina się zawór dawki / wynika to niby z kodu P1220/ ale co ma zawór do ruchów nadwozia przy np. skrętach.Jeszce raz sprawdzę wszystkie połaczenia i z góry dziękuje za kolejne rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania