Skocz do zawartości

wymiana rozrządu w volvo s80 benzyna


Gość koniniak1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koniniak1

Witam. chcę wymienić rozrząd w volvo s80 2,4 benzyna. Może ktoś już to robił lub ma jakieś fotki jak to się robi,jaką siła dolręcać rolki, jak naciągnąć pasek.Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najprostszych rozrządów to volvo s 80 nie należy...

Jeśli nigdy sam nie wymieniałeś paska to wątpie że sobie poradzisz.

 

Jutro mogę przesłać Ci zdjęcia które mogą Ci pomóc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem tyle tylko że mam silnik "bez głowy" i znaki sam muszę znaleźć wiem że potrzebna jest blokada na wałki{ w nacięcia}od strony skrzyni biegów pod palcem rozdzielacza i pod tarczą czujnika halla {więc nic odwrotnie nie pasuje} i tu problem bo silnik jednak kolizyjny :{ {b5254 2.4 turbo} ktoś może pomóc ? :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) Podepnę się do tematu

 

W 2008 miałem wymieniany rozrząd a napinaczem w ASO przy przebiegu 117,000 km teraz mam 128,000 (11 tysięcy od tego czasu minęło) ale też 3 lata według książki trzeba go wymieniać co 60 tysięcy lub 4 lata. Moje pytanie jest takie czy rzeczywiście po 4 latach trzeba robić rozrząd? Bo w 4 lata to ja przejadę 10-15 tysięcy ;D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil55

Co do tej wymiany po 4 latach to nie brał bym tego pod uwagę.

Zakładam że twój samochód nie pracuje w jakiś mega trudnych warunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grom546

Nie ;) na forum Hyundaia mi powiedzieli że po 5 latach to dobrze było by już go wymienić więc do 2013 teoretycznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, pilne pytanie: Volvo s60 2.4 140km - muszę w tym jutro zmienić rozrząd. Widzę, że to nie jest prosta sprawa, co mnie tam czeka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prosta? Nic bardziej skomplikowanego niż w Oplu moim zdaniem...

Na Volvoforach się naczytałem, że jakieś zmienne fazy, że jak kółko z wałka zdejmę (a któryś simmering cieknie), to sodomia i gomoria itd

 

Jak na razie fora nowych volvo chyba są na etapie "do którego mechanika pojechać na rozrząd", nie to co oplowskie forum i pytania "jak wsadzić 3.2 v6 do corsy, górą czy dołem" :mrgreen:

 

Czyli nic się nie bać? :) Dzięki za schemat, btw, nie masz, albo ktoś czy nie ma jeszcze jak znaki idą na wałkach i wale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania