Skocz do zawartości

Problemy z gazem w Oplu Vectra


Gość bracho7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bracho7

Mam opla vectrę 1,8 16v i niestety zwykłą instalację gazową.Ostatni auto zaczęło mi strasznie mi strasznie kichać , straciło na dynamice , spalanie zdecydowanie się powiększyło, a na domiar złego po przejechaniu ok 4 km jak zatrzymam się mam wielkie kłopoty żeby uruchomić silnik , o falujących obrotach już nie wspomnę. Gdy jadę na benzynie jest wszystko ok.

Czy może ktoś podpowiedzieć w czym tkwi błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie u gazownika okazało się że padła sonda lambda. Po regulacji jest troszkę lepiej , ale sondę muszę kupić ( choć tania nie jest). :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Ci się check nie oświecił jak sonda jest uszkodzona ;-) ale moment na benzynie jest ok ? instalacja zwykła czyli z mikserem to coś mi tu nie pasuje, jak by sonda była uszkodzona na 100% check się oświeci na benzynie będzie problem ze spalaniem a Ty piszesz że wszystko ok to teraz tak albo gazownik Cie ładuje w balona albo ja się na tym nie znam, napisz dokładnie jaką masz instalacje LPG to może coś poradzimy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz zwykły z odpalaniem tylko na benzynie. Check poświecał różnie raz się palił , a raz nie. Teraz pali się ciągle, a sonda padła na najniższej wartości i dlatego cały czas idzie bogata miesznka i się zalewa (w/g opini gazownika) Jeżdził ze mną ze 30 min. z podłączony laptopem do kompa gazowego i cały czas ustawiał. Fakt że Viki pali teraz jak smok i benzynę i gaz. Dobre działanie na benzynie to jest takie 50/50 było gorzej ale zmieniłem czujnik położenia wałka rozrządu.

Mam jeszcze pytanie czy tak ma być bo check gaśnie na gazie. :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mi powiedziało na temat Twojej instalacji ale myślę że masz tam jakąś centralkę regulator z silnikiem krokowym miedzy reduktorem a mikserem, i teraz nie wiem jaką masz centralkę bo w tych typach instalacji były z emulatorem sondy lambda i bez a skoro Tobie się zaświecał check to myślę że nie masz emulatora, najprostsze wyjście z sytuacji na dzień dzisiejszy skoro nie masz kasy na nową sondę to kup sobie ręczy regulator

a825357830a2a67924ede24986e88491.jpg

albo niech Ci go gazownik zamontuje i przy okazji wyreguluje tak by było ok jedyną wada jaką jest z tym regulatorem to przeglądy techniczne ale zawsze przed wjazdem na stację diagnostyczną możesz zamienić ręczny regulator na ten z silnikiem krokowym, warto by odczytać kody błędów sterownika silnika co zarejestrował jaki błąd sondy bo może się okazać tak że będziesz miał więcej błędów typu za uboga mieszanka i za bogata mieszanka co świadczyć będzie o prawidłowej pracy sondy zawsze też możesz zmierzyć samą sondę jak pracuje miernikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania