Skocz do zawartości
bracho7

Problemy z gazem w Oplu Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam opla vectrę 1,8 16v i niestety zwykłą instalację gazową.Ostatni auto zaczęło mi strasznie mi strasznie kichać , straciło na dynamice , spalanie zdecydowanie się powiększyło, a na domiar złego po przejechaniu ok 4 km jak zatrzymam się mam wielkie kłopoty żeby uruchomić silnik , o falujących obrotach już nie wspomnę. Gdy jadę na benzynie jest wszystko ok.

Czy może ktoś podpowiedzieć w czym tkwi błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duże prawdopodobieństwo tkwi w regulacji lub kończy się reduktor ale proponuję skoczyć do gazownika i spróbować wyregulować instalację, kiedy był wymieniany filtr gazu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wizycie u gazownika okazało się że padła sonda lambda. Po regulacji jest troszkę lepiej , ale sondę muszę kupić ( choć tania nie jest). :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że Ci się check nie oświecił jak sonda jest uszkodzona ;-) ale moment na benzynie jest ok ? instalacja zwykła czyli z mikserem to coś mi tu nie pasuje, jak by sonda była uszkodzona na 100% check się oświeci na benzynie będzie problem ze spalaniem a Ty piszesz że wszystko ok to teraz tak albo gazownik Cie ładuje w balona albo ja się na tym nie znam, napisz dokładnie jaką masz instalacje LPG to może coś poradzimy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gaz zwykły z odpalaniem tylko na benzynie. Check poświecał różnie raz się palił , a raz nie. Teraz pali się ciągle, a sonda padła na najniższej wartości i dlatego cały czas idzie bogata miesznka i się zalewa (w/g opini gazownika) Jeżdził ze mną ze 30 min. z podłączony laptopem do kompa gazowego i cały czas ustawiał. Fakt że Viki pali teraz jak smok i benzynę i gaz. Dobre działanie na benzynie to jest takie 50/50 było gorzej ale zmieniłem czujnik położenia wałka rozrządu.

Mam jeszcze pytanie czy tak ma być bo check gaśnie na gazie. :-|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mało mi powiedziało na temat Twojej instalacji ale myślę że masz tam jakąś centralkę regulator z silnikiem krokowym miedzy reduktorem a mikserem, i teraz nie wiem jaką masz centralkę bo w tych typach instalacji były z emulatorem sondy lambda i bez a skoro Tobie się zaświecał check to myślę że nie masz emulatora, najprostsze wyjście z sytuacji na dzień dzisiejszy skoro nie masz kasy na nową sondę to kup sobie ręczy regulator

a825357830a2a67924ede24986e88491.jpg

albo niech Ci go gazownik zamontuje i przy okazji wyreguluje tak by było ok jedyną wada jaką jest z tym regulatorem to przeglądy techniczne ale zawsze przed wjazdem na stację diagnostyczną możesz zamienić ręczny regulator na ten z silnikiem krokowym, warto by odczytać kody błędów sterownika silnika co zarejestrował jaki błąd sondy bo może się okazać tak że będziesz miał więcej błędów typu za uboga mieszanka i za bogata mieszanka co świadczyć będzie o prawidłowej pracy sondy zawsze też możesz zmierzyć samą sondę jak pracuje miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi